Reklama
reklama

Brno bude jako první v republice hostit výstavu stovky děl surrealisty Salvadora Dalího

Poprvé v České republice bude k vidění unikátní soukromá sbírka originálních děl Salvadora Dalího. Tu nabídne Muzeum města Brna v opraveném jižním křídle hradu Špilberk už od čtvrtka, výstava potrvá do 6. dubna.

„Expozice přivezená z Francie představuje Dalího tak, jak ho lidé možná neznají. Vystaveny budou litografie, dřevoryty, plastiky, ale také keramika,“ upřesnila tisková mluvčí Muzea města Brna Martina Šmídtová.

„Mezi stovkou exponátů jsou i mnohé rarity, například medaile vytvořené pro fotbalové mistrovství světa v Mexiku, viněty pro vinařství Chateau Mouton Rothschild či návrhy poštovních známek,“ dodala. Výstava s názvem Zhmotnění neskutečného bude návštěvníkům otevřena každý den od devíti ráno do pěti odpoledne a cena vstupenek je devadesát korun.

Kromě výstavy se také veřejnosti otevírá téměř po deseti letech hradní vinárna, která sloužila jako jídelna německé armády a nyní je po rekonstrukci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře