Reklama
reklama

Brno bude jako první v republice hostit výstavu stovky děl surrealisty Salvadora Dalího

Poprvé v České republice bude k vidění unikátní soukromá sbírka originálních děl Salvadora Dalího. Tu nabídne Muzeum města Brna v opraveném jižním křídle hradu Špilberk už od čtvrtka, výstava potrvá do 6. dubna.

„Expozice přivezená z Francie představuje Dalího tak, jak ho lidé možná neznají. Vystaveny budou litografie, dřevoryty, plastiky, ale také keramika,“ upřesnila tisková mluvčí Muzea města Brna Martina Šmídtová.

„Mezi stovkou exponátů jsou i mnohé rarity, například medaile vytvořené pro fotbalové mistrovství světa v Mexiku, viněty pro vinařství Chateau Mouton Rothschild či návrhy poštovních známek,“ dodala. Výstava s názvem Zhmotnění neskutečného bude návštěvníkům otevřena každý den od devíti ráno do pěti odpoledne a cena vstupenek je devadesát korun.

Kromě výstavy se také veřejnosti otevírá téměř po deseti letech hradní vinárna, která sloužila jako jídelna německé armády a nyní je po rekonstrukci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře