Reklama
reklama

Brněnská muzejní noc slaví desátý ročník, brány otevře devatenáct muzeí a galerií

Každoročně oblíbená akce je letos jubilejní desátá. A přinese řadu novinek, to zásadní ale zůstává. Návštěvníkům se muzea a galerie otevřou v sobotu 17. května od šesti hodin večer a uzavřou se o půlnoci.

Mendelovo muzeum nabízí za dvacet korun v rámci doprovodného programu prohlídku včelína, fotografickou dílnu a vyzkoušení různých experimentů. Chybět nebude ani stálá výstava Gregor Johann Mendel – člověk, opat a vědec.

Moravské zemské muzeum taktéž za dvacet korun umožňuje vstup do všech jeho prostor. Na nádvoří Biskupského dvora tak každou hodinu spatří návštěvníci swingové vystoupení ku příležitosti 110. výročí narození Glenna Millera. A od půl desáté do jedenácti bude mimořádně otevřena kaple s renesančními freskami.

Technické muzeum zavede zájemce pomocí divadelního představení na počátek minulého století. A Filharmonie Brno zařadila do svého programu sérii tří minikoncertů. Návštěvníci budou také zavedeni na místa, která běžně spatřit nemohou – třeba do kanceláře šéfdirigenta nebo do Hlaholny, kde zkouší Kantiléna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře