Reklama
reklama

Aleš s Jitkou oslaví na brněnské RunTour rok společného běhání

V sobotu 23. srpna se v Brně uskuteční již šestý závod amatérské běžecké série RunTour 2014, opět za účasti běžců se zrakovým postižením. Na start jednotlivých závodů se tentokrát postaví celkem deset běžců z týmu Nadace Leontinka.

Jedním z nich bude i téměř nevidomý Aleš Příborský, který v Brně oslaví roční výročí společného běhání po boku své trasérky a zároveň kamarádky Jitky Dohnalové. Přesně před rokem se tito dva běžci poprvé setkali na RunTour v Olomouci a poprvé spolu také vyběhli na trať dlouhou 10 km. Závod společně úspěšně dokončili a vzniklo nové běžecké i lidské přátelství, které stále trvá.

Poprvé v životě poběží závod na 1 km téměř nevidomá studentka Katka Gavlasová a také Daniel Přikryl. Oba se o RunTour dozvěděli od své kamarádky Evy, která v Brně absolvuje již třetí závod letošní série. Spolu s ní se na start pětky postaví talentovaný Luboš Vachutka a také dva nováčci na  RunTour Olda Ježek a Tomáš Kramosil. Oba na trati doprovodí trasérky ze sdružení Báječné ženy v běhu a Konečně společně, se kterými Nadace Leontinka úspěšně spolupracuje.

Závod na 10 km se kromě již zmiňovaného Aleše rozhodli pokořit další tři běžci se zrakovým postižením, reprezentantka v plavání a triatlonistka Lenka Zahradníková, ostřílený běžec na RunTour Michal Novotný a jako nováček Lucie Lauterbachová.

Zrakově postižené běžce podpořila na RunTour nově také firma Mizuno, která zdarma dodala funkční běžecké oblečení.

Účast zrakově postižených v sérii závodů RunTour 2014 podporuje dlouhodobý partner Nadace Leontinka, společnost Mather Activation, s.r.o. Letošní ročník je navíc výjimečný tím, že 50 Kč z každého startovného jde prostřednictvím Nadace Leontinka na podporu zrakově postižených dětí a mládeže, konkrétně na dlouhodobý projekt Svítání. V tomto projektu Nadace Leontinka ve spolupráci se společností ŠKOfin zajišťuje provoz sedmi vozidel využívaných Středisky rané péče po celé ČR k cestám do rodin s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením.

Nadace Leontinka pomáhá dětem a studentům se zrakovým postižením. Jejím cílem je umožnit jim integraci do společnosti, vzdělávacího systému a společenských aktivit. K hlavním činnostem nadace patří spolupráce se speciálními školami, zvyšování úrovně vybavení specializovaných klinik a center, zvyšování dostupnosti speciálních nástrojů a pomůcek, spolupráce s ostatními neziskovými organizacemi a prevence zrakových onemocnění.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře