Reklama
reklama

Aleš s Jitkou oslaví na brněnské RunTour rok společného běhání

V sobotu 23. srpna se v Brně uskuteční již šestý závod amatérské běžecké série RunTour 2014, opět za účasti běžců se zrakovým postižením. Na start jednotlivých závodů se tentokrát postaví celkem deset běžců z týmu Nadace Leontinka.

Jedním z nich bude i téměř nevidomý Aleš Příborský, který v Brně oslaví roční výročí společného běhání po boku své trasérky a zároveň kamarádky Jitky Dohnalové. Přesně před rokem se tito dva běžci poprvé setkali na RunTour v Olomouci a poprvé spolu také vyběhli na trať dlouhou 10 km. Závod společně úspěšně dokončili a vzniklo nové běžecké i lidské přátelství, které stále trvá.

Poprvé v životě poběží závod na 1 km téměř nevidomá studentka Katka Gavlasová a také Daniel Přikryl. Oba se o RunTour dozvěděli od své kamarádky Evy, která v Brně absolvuje již třetí závod letošní série. Spolu s ní se na start pětky postaví talentovaný Luboš Vachutka a také dva nováčci na  RunTour Olda Ježek a Tomáš Kramosil. Oba na trati doprovodí trasérky ze sdružení Báječné ženy v běhu a Konečně společně, se kterými Nadace Leontinka úspěšně spolupracuje.

Závod na 10 km se kromě již zmiňovaného Aleše rozhodli pokořit další tři běžci se zrakovým postižením, reprezentantka v plavání a triatlonistka Lenka Zahradníková, ostřílený běžec na RunTour Michal Novotný a jako nováček Lucie Lauterbachová.

Zrakově postižené běžce podpořila na RunTour nově také firma Mizuno, která zdarma dodala funkční běžecké oblečení.

Účast zrakově postižených v sérii závodů RunTour 2014 podporuje dlouhodobý partner Nadace Leontinka, společnost Mather Activation, s.r.o. Letošní ročník je navíc výjimečný tím, že 50 Kč z každého startovného jde prostřednictvím Nadace Leontinka na podporu zrakově postižených dětí a mládeže, konkrétně na dlouhodobý projekt Svítání. V tomto projektu Nadace Leontinka ve spolupráci se společností ŠKOfin zajišťuje provoz sedmi vozidel využívaných Středisky rané péče po celé ČR k cestám do rodin s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením.

Nadace Leontinka pomáhá dětem a studentům se zrakovým postižením. Jejím cílem je umožnit jim integraci do společnosti, vzdělávacího systému a společenských aktivit. K hlavním činnostem nadace patří spolupráce se speciálními školami, zvyšování úrovně vybavení specializovaných klinik a center, zvyšování dostupnosti speciálních nástrojů a pomůcek, spolupráce s ostatními neziskovými organizacemi a prevence zrakových onemocnění.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře