Reklama
reklama

Akrobati mezi obrazy. Cirk La Putyka se představí v brněnské galerii

Ostré sekery a šipky, nové disciplíny, živá hudba, projekce, akrobatická vystoupení – to vše čeká návštěvníky představení, s nímž do Brna přijíždí Cirk La Putyka. Oslnivou show předvede v prostorách bývalé továrny, mezi sbírkou moderního umění – v Richard Adam Gallery. Představení se koná 2. a 3. října vždy ve 20 hodin.

„Do Brna se divadelníci chystají s mezinárodně obsazeným představením, které si od své premiéry vydobylo uznání u nás i v zahraničí. Představení RISK je esencí fantazie a svobody pohybu v omezení, plné kontrastů, barev a emocí. Těšíme se, jak představení oživí galerii i po setmění,“ uvedla ředitelka galerie Petra Lekešová.

Cirk La Putyka je souborem, který se profesionálně věnuje žánru nový cirkus. Snaží se překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Vytváří vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na žánr. „Pro Cirk La Putyka je důležitá nejen profesionalita v jednotlivých divadelních a cirkusových číslech, ale i téma, příběh a sdělení. Představení Risk vzniklo v rámci projektu LACRIMAE, dlouhodobé spolupráce špičkových zahraničních souborů. Projekt byl realizován ve třech regionech, které korespondují s myšlenkou trojúhelníku – ve Švédsku (Cirkus Cirkör), České republice (Cirk La Putyka) a Francii (Cahin Caha),“ uvedl režisér inscenace Rostislav Novák.

Vystoupení Cirku LA PUTYKA potěší brněnské fanoušky a také symbolicky zahájí speciální projekt  LIVING FACTOR(Y), který gaerie chystá spustit právě v říjnu. „Richard Adam Gallery rozšiřuje svou galerijní činnost o další kulturní aktivity, jako například koncerty, akce spojené s módou a designem, divadlo, tanec. Akce jsou jako šité na míru jedinečnému prostoru původní továrny,“ doplnila Petra Lekešová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře