Reklama
reklama

Akrobati mezi obrazy. Cirk La Putyka se představí v brněnské galerii

Ostré sekery a šipky, nové disciplíny, živá hudba, projekce, akrobatická vystoupení – to vše čeká návštěvníky představení, s nímž do Brna přijíždí Cirk La Putyka. Oslnivou show předvede v prostorách bývalé továrny, mezi sbírkou moderního umění – v Richard Adam Gallery. Představení se koná 2. a 3. října vždy ve 20 hodin.

„Do Brna se divadelníci chystají s mezinárodně obsazeným představením, které si od své premiéry vydobylo uznání u nás i v zahraničí. Představení RISK je esencí fantazie a svobody pohybu v omezení, plné kontrastů, barev a emocí. Těšíme se, jak představení oživí galerii i po setmění,“ uvedla ředitelka galerie Petra Lekešová.

Cirk La Putyka je souborem, který se profesionálně věnuje žánru nový cirkus. Snaží se překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Vytváří vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na žánr. „Pro Cirk La Putyka je důležitá nejen profesionalita v jednotlivých divadelních a cirkusových číslech, ale i téma, příběh a sdělení. Představení Risk vzniklo v rámci projektu LACRIMAE, dlouhodobé spolupráce špičkových zahraničních souborů. Projekt byl realizován ve třech regionech, které korespondují s myšlenkou trojúhelníku – ve Švédsku (Cirkus Cirkör), České republice (Cirk La Putyka) a Francii (Cahin Caha),“ uvedl režisér inscenace Rostislav Novák.

Vystoupení Cirku LA PUTYKA potěší brněnské fanoušky a také symbolicky zahájí speciální projekt  LIVING FACTOR(Y), který gaerie chystá spustit právě v říjnu. „Richard Adam Gallery rozšiřuje svou galerijní činnost o další kulturní aktivity, jako například koncerty, akce spojené s módou a designem, divadlo, tanec. Akce jsou jako šité na míru jedinečnému prostoru původní továrny,“ doplnila Petra Lekešová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře