Reklama
reklama

Za vylepování plakátů na rozvaděče hrozí dvojici dvacetitisícová pokuta

Zákaz vylepování plakátů mimo vyznačené plochy zřejmě neplatil pro dvojici mužů, kteří se ve středu v Zábrdovicích naplno věnovali této ilegální činnosti. Dopadla je však hlídka městské policie a nyní jim hrozí pokuta.

Plakáty se smí vylepovat jen na vyznačených místech, a pokud se objeví někde jinde, tak je to bráno jako znečištění veřejného prostranství. A právě na vylepování plakátů načerno doplatila ve středu kolem poledne dvojice mužů v Zábrdovicích. Ti měli přejíždět mezi jednotlivými místy autem a vylepovat plakáty na elektrické rozvaděče. Dvojice však neunikla oku všímavého kolemjdoucího, který kontaktoval strážníky prostřednictvím linky 156 a podal jim cenné informace nejen o činnosti dvou podezřelých, ale také informace o registrační značce vozidla a údaje o vzhledu a oblečení obou mužů. Strážníci se rozhodli celou situaci zkontrolovat a vyrazili na místo.

V uvedené lokalitě vyhledali popsané auto, které následně zastavili. Požádali sedmadvacetiletého mladíka i jeho o rok mladšího známého o vysvětlení. Ti vinu popírali, přestože kufr auta měli plný plakátů a čerstvě vylepené propagační materiály strážníci objevili na několika elektrických rozvaděčích v okolí. Strážníci vyhledali i svědka, který potvrdil, že se skutečně jedná o mladíky, které při výlepu viděl. Hlídka případ předává ke správnímu řízení, kde za znečištění veřejného prostranství hrozí dvojici mužů dvacetitisícová pokuta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře