Reklama
reklama

Za vylepování plakátů na rozvaděče hrozí dvojici dvacetitisícová pokuta

Zákaz vylepování plakátů mimo vyznačené plochy zřejmě neplatil pro dvojici mužů, kteří se ve středu v Zábrdovicích naplno věnovali této ilegální činnosti. Dopadla je však hlídka městské policie a nyní jim hrozí pokuta.

Plakáty se smí vylepovat jen na vyznačených místech, a pokud se objeví někde jinde, tak je to bráno jako znečištění veřejného prostranství. A právě na vylepování plakátů načerno doplatila ve středu kolem poledne dvojice mužů v Zábrdovicích. Ti měli přejíždět mezi jednotlivými místy autem a vylepovat plakáty na elektrické rozvaděče. Dvojice však neunikla oku všímavého kolemjdoucího, který kontaktoval strážníky prostřednictvím linky 156 a podal jim cenné informace nejen o činnosti dvou podezřelých, ale také informace o registrační značce vozidla a údaje o vzhledu a oblečení obou mužů. Strážníci se rozhodli celou situaci zkontrolovat a vyrazili na místo.

V uvedené lokalitě vyhledali popsané auto, které následně zastavili. Požádali sedmadvacetiletého mladíka i jeho o rok mladšího známého o vysvětlení. Ti vinu popírali, přestože kufr auta měli plný plakátů a čerstvě vylepené propagační materiály strážníci objevili na několika elektrických rozvaděčích v okolí. Strážníci vyhledali i svědka, který potvrdil, že se skutečně jedná o mladíky, které při výlepu viděl. Hlídka případ předává ke správnímu řízení, kde za znečištění veřejného prostranství hrozí dvojici mužů dvacetitisícová pokuta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dramaticky vypadající nehodu má za sebou šestadvacetiletý řidič z Brna.
23.10.2017 - 14:12
Parník na Brněnské přehradě
Na Brněnské přehradě v neděli 22. října skončila plavební sezóna. Od konce dubna do druhé poloviny října se na šesti lodích brněnského dopravního podniku svezlo přes 240 tisíc cestujících.
23.10.2017 - 07:46
Zpěvačka Martina Pártlová se narodila v Českých Budějovicích a do podvědomí veřejnosti se dostala díky pěvecké televizní soutěži X Factor. Od soutěže uplynulo devět let a v současné době Martina...
22.10.2017 - 17:17
Velké prostory nově otevřené Tržnice Brno na Zelném trhu jsou poloprázdné. Někteří majitelé stánků nebyli spokojeni s tamní situací a odešli.
22.10.2017 - 14:35
Fotbal i hokej mají v Brně svá tradiční místa jasná. Za Lužánkami. Nyní to vypadá, že se do oblasti Ponavy opět vrátí sportovní život. Nový fotbalový stadion získal kladné posouzení vlivu na životní...
21.10.2017 - 10:20
Ilustrační foto
Policisté cizinecké policie zkontrolovali v Brně 1162 lidí. Při akci, která proběhla ve středu a ve čtvrtek, se zaměřili při kontrole na cizince a oprávněnost pobytu a pátrání po osobách a věcech....
20.10.2017 - 16:07
Komentáře