Reklama
reklama

Za vylepování plakátů na rozvaděče hrozí dvojici dvacetitisícová pokuta

Zákaz vylepování plakátů mimo vyznačené plochy zřejmě neplatil pro dvojici mužů, kteří se ve středu v Zábrdovicích naplno věnovali této ilegální činnosti. Dopadla je však hlídka městské policie a nyní jim hrozí pokuta.

Plakáty se smí vylepovat jen na vyznačených místech, a pokud se objeví někde jinde, tak je to bráno jako znečištění veřejného prostranství. A právě na vylepování plakátů načerno doplatila ve středu kolem poledne dvojice mužů v Zábrdovicích. Ti měli přejíždět mezi jednotlivými místy autem a vylepovat plakáty na elektrické rozvaděče. Dvojice však neunikla oku všímavého kolemjdoucího, který kontaktoval strážníky prostřednictvím linky 156 a podal jim cenné informace nejen o činnosti dvou podezřelých, ale také informace o registrační značce vozidla a údaje o vzhledu a oblečení obou mužů. Strážníci se rozhodli celou situaci zkontrolovat a vyrazili na místo.

V uvedené lokalitě vyhledali popsané auto, které následně zastavili. Požádali sedmadvacetiletého mladíka i jeho o rok mladšího známého o vysvětlení. Ti vinu popírali, přestože kufr auta měli plný plakátů a čerstvě vylepené propagační materiály strážníci objevili na několika elektrických rozvaděčích v okolí. Strážníci vyhledali i svědka, který potvrdil, že se skutečně jedná o mladíky, které při výlepu viděl. Hlídka případ předává ke správnímu řízení, kde za znečištění veřejného prostranství hrozí dvojici mužů dvacetitisícová pokuta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře