Reklama
reklama

Za krádež pěti housek si muž odsedí rok a půl

O tom, že krást během nouzového stavu se nevyplácí, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ten v Brně odcizil pět kousků pečiva.

Za spáchání krádeže v době nouzového stavu muži, který se k činu doznal, hrozilo až osm let vězení. Za spáchání trestného činu krádeže, kterého se pachatel dopustil v době nouzového stavu, vyhlášeného usnesením vlády České republiky, totiž hrozí trestní sazba až čtyřnásobně přísnější než za obvyklého stavu.

Brněnský městský soud muži nejprve uložil dvouletý trest, krajský soud jej následně po odvolání o půl roku snížil. 

Pětadvacetiletý mladík, který žije na ulici a má diagnostikovanou schizofrenii, odcizil počátkem letošního dubna pět kusů pizza bulek. Ty si dal do tašky a bez zaplacení se pokusil odejít z prodejny. Chytila jej však ostraha.Celková hodnota jeho krádeže činila 62,50 korun. 

Podle obhájkyně jednal muž z existenčních důvodů, protože měl hlad. Za podobné překročení zákona byl bezdomovec již třikrát souzený a v době, kdy se vydal krást pečivo, byl v podmínce.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Bagrováním původních chodníků začala revitalizace prostoru v centru Řečkovic. Nová podoba Palackého náměstí vyjde Městskou část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora na 16 milionů korun.
13.08.2020 - 08:11
Dvacet let seznamuje se životem a vzděláváním nevidomých a těžce slabozrakých dětí i dospělých osob expozice Kultura nevidomých. Její historii od úterý mapuje výstava Jsme tu s vámi již 20 let....
12.08.2020 - 14:05
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Komentáře