Reklama
reklama

Za dva roky bude kulaté výročí Mendela. Akce k události chystá i Mendelova univerzita

Včera podepsali zástupci Opatství Staré Brno Řádu sv. Augustina, města Brna a Jihomoravsého kraje memorandum o spolupráci. Za dva roky to totiž bude 200 let od narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Akce k výročí hodlá pořádat i Mendelova univerzita v Brně.

Mendel žil a pracoval v augustiánském opatství na Starém Brně. Opatství se v posledních letech stále více otvírá veřejnosti. Ve výročním roce bude dokonce k vidění i Mendelův rukopis první přednášky, který se vrátil do Brna.  „Ukážeme jej 18.7., kdy se Mendel narodil, 15.8. na starobrněnskou pouť a 28.10. v den výročí vzniku Československého státu," uvedl ekonom opatství Jan Emil Biernat pro Mendelovu univerzitu.

„Postava Gregora Johanna Mendela je stále známější v zahraničí, než u nás doma. Kulaté výročí jeho narození, které oslavíme za dva roky, je vhodnou příležitostí, jak to změnit. Naše univerzita hrdě nese jméno zakladatele genetiky ve svém názvu. V jubilejním roce chystáme řadu odborných a společenských akcí, mimo jiné přednášky se zajímavými vědci," řekla rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

Veškeré akce spojené s výročím podporuje město Brno i Jihomoravský kraj.

 

Zdroj: Mendelu.cz 

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně již téměř měsíc odkládá plánované operace a zákroky, a to u všech oborů, které odklad umožňují. V současné době se pozvolně vrací k tzv. elektivní operativě.
24.11.2020 - 08:21
Odcizené zboží ze supermarketu bude zadrženého muže stát víc, než si vůbec pomyslel.
23.11.2020 - 08:50
Náprava historických křivd někdy trvá dekády, důkazem může být znovuobnovení čestného titulu doktor technických věd pro Jana Antonína Baťu, který o svůj titul dr.h.c. přišel z politických důvodů v...
22.11.2020 - 04:18
Ke stovkám standardních PCR testů přidává ČEZ navíc ještě antigenní testování. Zaměří se především na pracovníky v provozech, které jsou nezbytné pro fungování České republiky. Jako první se nové...
20.11.2020 - 10:29
Neosvětlené vozidlo jedoucí do protisměru zpozorovala v pondělí odpoledne hlídka městské policie ve Vlhké ulici.
19.11.2020 - 14:56
I v letošním roce poputuje z Bílovic nad Svitavou do Brna vánoční strom, který bude, jak již je tradicí, tažen koňským spřežením.
18.11.2020 - 17:39
Komentáře