Reklama
reklama

Zažádat o prominutí nájemného městských nebytových prostor? Do konce pracovního týdne

Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.

O městskou podporu mohou zažádat podnikatelé i jiné subjekty. „Naši ochotu kompenzovat postiženým subjektům náklady na nájemné jsme proklamovali už v dubnu, ale aby byl proces co nejefektivnější a nejjednodušší, bylo potřeba počkat na kroky, které v tomto ohledu podnikne vláda, a na ně pak navázat,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Odpuštění nájmu navazuje na vládní program, který byl spuštěn koncem letošního června a týká se nájemců nebytových prostor v majetku města nebo městských příspěvkových organizací. Žadatel zároveň nesmí mít k pronajímateli k poslednímu březnovému dni vedený dluh.

Žadatelé jsou rozděleni do dvou skupin. Na Žadatele A, tedy ty, kdo splňují zároveň podmínky ministerstva a žadatele B, kteří naopak pravidlům COVID – Nájemné neodpovídají. Brněnský program tak zahrnuje širší cílovou skupinu.

„Velice zjednodušeně lze říci, že se jedná na jedné straně o skupinu podnikatelů a na straně druhé o nepodnikatelský sektor, jako například spolky. O prominutí nájmu mohou žádat nájemci nebytových prostor, ale také pozemků sloužících jako sportoviště nebo výcvikové plochy autoškol,“ doplnil náměstek primátorky pro oblast správy majetku Jiří Oliva. Opatření se nevztahuje na pronájem garáží nebo parkovacích stání či reklamních ploch.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře