Reklama
reklama

Z vyrovnaného duelu bere více bodů Olomouc

Třetí venkovní zápas v řadě čekal na hokejisty brněnské Komety. Tentokrát zajížděli Brňané do nedaleké Olomouce, která je v tabulce extraligy na šestém místě. Čtvrtá Kometa prohrávala o dva góly, ale v polovině utkání dokázala srovnat a navíc mohla utkání překlopit na svou stranu, dvakrát trefila tyčku, nakonec se šlo do prodloužení. V něm získal druhý bod pro Olomouc Roman Vlach. Podruhé v kariéře okusil extraligu sedmnáctiletý talentovaný útočník Karel Plášek, který odehrál takřka deset minut.

Domácím vyšel úvod zápasu, k dispozici měli brzkou přesilovku, ve které si vytvořili Hanáci slušné šance. Čiliak dlouho odolával, ale na střelu Marka Laše byl již krátký - 1:0. I Brňané měli velké šance, především celé dvě minuty v přesilovkách zlobili Konráda, dvakrát vyslal nebezpečný střelecký pokus Ondřej Němec, stav se ovšem neměnil.

I ve druhé třetině se hrál rychlý hokej, kterému nechybělo tempo. Velkou možnost měl znovu obránce Němec, Konrád jeho pumelici dokázal vytěsnit. A tak udeřilo na druhé straně, Sundher nahodil kotouč od modré a před bránou jej lehce tečoval Roman Vlach. Kus černé pryže se došoural do sítě a mezi Čiliakovy betony - 2:0. O minutu později bylo sníženo. Erat vybojoval kotouč, zpoza brány jej poslal na hůl Martina Dočekala, který poslal puk do poloprázdné brány - 2:1.

O dvě minuty později bylo už vyrovnáno. Opět u toho byl hráč zápasu Martin Dočekal, který zavezl kotouč do pásma, natlačil se před slovenského brankáře, ten touš pouze vyrazil před sebe a všudybyl Leoš Čermák srovnal přesnou střelou skóre - 2:2.

Od té doby byla Kometa aktivnějším a lepším týmem. Obrovskou šanci měl Zaťovič, Štencel dokonce trefil břevno, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu. I poslední dějství nabídlo plno šancí a kopec smůly pro brněnské hráče. Největší možnost měl Haščák, který trefil znovu tyč. Olomoucké šance pochytal Čiliak a šlo se do prodloužení.

V něm mohl ve druhé minutě rozhodl Erat, sám před bránou ale v tísni nezakončil. Rozhodnutí přišlo v poslední minutě, Roman Vlach prchnul po pravé straně a trefil šibenici brněnské brány. Olomouc tak bere dva body, Kometa jeden.

Branky a nahrávky: 7. Laš (J. Knotek, Eberle), 26. R. Vlach (Sundher), 65. R. Vlach – 27. Dočekal (M. Erat), 29. L. Čermák (Dočekal). Rozhodčí: Šír, Kika – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.Diváci: 5500 (vyprodáno). Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Hráči zápasu: Marek Laš - Martin Dočekal.

Zdroj: HC Kometa

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Komentáře