Reklama
reklama

Z vyrovnaného duelu bere více bodů Olomouc

Třetí venkovní zápas v řadě čekal na hokejisty brněnské Komety. Tentokrát zajížděli Brňané do nedaleké Olomouce, která je v tabulce extraligy na šestém místě. Čtvrtá Kometa prohrávala o dva góly, ale v polovině utkání dokázala srovnat a navíc mohla utkání překlopit na svou stranu, dvakrát trefila tyčku, nakonec se šlo do prodloužení. V něm získal druhý bod pro Olomouc Roman Vlach. Podruhé v kariéře okusil extraligu sedmnáctiletý talentovaný útočník Karel Plášek, který odehrál takřka deset minut.

Domácím vyšel úvod zápasu, k dispozici měli brzkou přesilovku, ve které si vytvořili Hanáci slušné šance. Čiliak dlouho odolával, ale na střelu Marka Laše byl již krátký - 1:0. I Brňané měli velké šance, především celé dvě minuty v přesilovkách zlobili Konráda, dvakrát vyslal nebezpečný střelecký pokus Ondřej Němec, stav se ovšem neměnil.

I ve druhé třetině se hrál rychlý hokej, kterému nechybělo tempo. Velkou možnost měl znovu obránce Němec, Konrád jeho pumelici dokázal vytěsnit. A tak udeřilo na druhé straně, Sundher nahodil kotouč od modré a před bránou jej lehce tečoval Roman Vlach. Kus černé pryže se došoural do sítě a mezi Čiliakovy betony - 2:0. O minutu později bylo sníženo. Erat vybojoval kotouč, zpoza brány jej poslal na hůl Martina Dočekala, který poslal puk do poloprázdné brány - 2:1.

O dvě minuty později bylo už vyrovnáno. Opět u toho byl hráč zápasu Martin Dočekal, který zavezl kotouč do pásma, natlačil se před slovenského brankáře, ten touš pouze vyrazil před sebe a všudybyl Leoš Čermák srovnal přesnou střelou skóre - 2:2.

Od té doby byla Kometa aktivnějším a lepším týmem. Obrovskou šanci měl Zaťovič, Štencel dokonce trefil břevno, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu. I poslední dějství nabídlo plno šancí a kopec smůly pro brněnské hráče. Největší možnost měl Haščák, který trefil znovu tyč. Olomoucké šance pochytal Čiliak a šlo se do prodloužení.

V něm mohl ve druhé minutě rozhodl Erat, sám před bránou ale v tísni nezakončil. Rozhodnutí přišlo v poslední minutě, Roman Vlach prchnul po pravé straně a trefil šibenici brněnské brány. Olomouc tak bere dva body, Kometa jeden.

Branky a nahrávky: 7. Laš (J. Knotek, Eberle), 26. R. Vlach (Sundher), 65. R. Vlach – 27. Dočekal (M. Erat), 29. L. Čermák (Dočekal). Rozhodčí: Šír, Kika – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.Diváci: 5500 (vyprodáno). Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Hráči zápasu: Marek Laš - Martin Dočekal.

Zdroj: HC Kometa

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce v ulici Hladíkova v Brně-Černovicích započali dnes 24. března 2018. Pro Brňany to znamená uzavření pravého jízdní pruhu směrem do centra. Uzavírka z důvodu oprav krytu vozovky potrvá...
24.03.2018 - 12:00
Centrum města se dlouhodobě potýká s nedostatečným počtem veřejných toalet. Městská část Brno- -střed vymyslela poněkud zvláštní řešení.
24.03.2018 - 09:08
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Komentáře