Reklama
reklama

Z Veveří bude kvetoucí obchodní třída

Více obchodů a restaurací, méně aut a žádné dopravní kolony. Tak si město představuje ulici Veveří v horizontu několika let.

Nejdříve musí dokončit část velkého městského okruhu. Opravdu velké plánky má město Brno s rušnou ulicí Veveří. V horizontu několika let by se dopravní tepna měla proměnit v klidnou část Brna plnou obchodů, restaurací a kaváren, která by byla přístupná pro pěší, cyklisty, MHD a lokální automobilovou dopravu. Chystanou obchodní třídu pak doplní ještě více zeleně. Po chystané rekonstrukci by tedy mělo ulicí projet až o deset tisíc aut denně méně, veškerá tranzitní doprava a provoz se přesune na městský okruh. Ten ale zdaleka není dokončený,

a tak auta, která potřebují projet na sever města, musejí přes centrum. Nejprve bude nutné vyřešit realizaci několika dopravních staveb, jako odbočku z Vídeňské ulice na Poříčí, dopravu v přilehlých ulicích a především dokončit velký městský okruh v úseku Žabovřeská. Teprve poté může město začít uvažovat o rozsáhlé rekonstrukci a proměně Veveří. „Pro město je klíčové, aby krásné ulice jako Veveří žily, aby to byly prvořadě obchodní  třídy a obytné ulice, které budou radiálně spojovat centrum města s dalšími lokálními centry. K tomu poslouží, když ulice nebudou určeny jako komunikace pro tranzitní dopravu, ale pro MHD, pěší, cyklisty a lokální automobilovou dopravu,“ uvedl náměstek pro dopravu Matěj Hollan. Obyvatelé ulice se údajně nemusejí obávat ani o parkovací místa, dokonce by mělo dojít k navýšení jejich počtu zhruba o třicet míst. Budou umožněny vjezdy do obydlených vnitrobloků, kde se bude dát zaparkovat. Všechny změny jsou však zatím pouze ve stadiu návrhů a plánování. Nezbývá než počkat pár let, zda se městu tato smělá vize povede realizovat. Již teď je ale jasné, že pokud k realizaci skutečně dojde, rekonstrukce zabere zhruba dva roky.

 

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře