Reklama
reklama

Z tržnice odešli nespokojení stánkaři

Velké prostory nově otevřené Tržnice Brno na Zelném trhu jsou poloprázdné. Někteří majitelé stánků nebyli spokojeni s tamní situací a odešli.

O nové tržnici na Zelném trhu slyšela už spousta lidí a někteří ji i stihli navštívit. Podle prodejců je ale nedostatek lidí, kteří si v tržnici doopravdy něco koupí a pravidelně se vrací. Pro některé bylo proto provozování stánku finančně náročné a rozhodli se svůj stánek v tržnici zavřít. Jedním z problémů bývalých majitelů stánků bylo to, že tržnice nebyla zaplněná a nenabízela dostatek sortimentu, aby přilákala zákazníky. S tím se potýkali stánkaři především ve třetím patře, odkud koncem září odešla například i majitelka podniku Vanda sirupy a marmelády Vanda Trantinová. „Zdálo se nám, že se vedení nesnaží, aby se stánkařům dařilo a byli v tržnici spokojení. Naše patro mělo být zaplněné, jenže se tak nestalo. Zákazníci proto neměli důvod se vracet do poloprázdného patra,“ popisuje Trantinová.

Po rekonstrukci tržnice za 77 milionů byl v polovině července zahájen zkušební provoz. Provozovatel tržnice Pavel Bartošek, kterému město budovu pronajímá, si nechal čas na dořešení detailů, aby 13. září mohl otevřít tržnici naostro. „Od začátku jsme byli nespokojení a doufali jsme, že se po ukončení zkušebního provozu něco změní. Chyběly nám například reklamy, které by lákaly na naše stánky ve třetím patře. Lidé netušili, že si mohou nahoře dát třeba zákusek nebo koupit med. Provozovatel nám ale nechtěl vyhovět, a když jsem si chtěla nějakou ceduli vyrobit sama, tak mi to bylo zakázáno,“ vysvětlila svůj odchod Radka Pallová, majitelka podniku Cukrárna Mlsná.

K nespokojenosti bývalých majitelů stánků se vyjádřil mluvčí Tržnice Brno Jan Šmikmátor. „Někteří stánkaři čekali víc zákazníků. Je pravda, že teď lidí chodí méně, ale když se otevírá třeba nová hospoda, tak je potřeba nějaká doba, než si tam lidé zvyknout chodit,“ řekl Šmikmátor. Nyní provozovatel postupně přesouvá majitele stánků ze třetího do druhého patra. „Ve třetím patře chystáme nový koncept, který zatím nemůžeme prozradit,“ doplnil Šmikmátor. V Tržnici Brno se pořádají i různé akce v podobě festivalů a spoluprací. V nedávné době se zde odehrával například festival Týden kávy nebo slavnosti bavorského piva Októbrfest. „Akce nestačily k přilákání takového počtu zákazníků, aby nám to finančně pokrylo vysoký nájem,“ dodala Pallová. Není spor o tom, že budova je krásná a ve velmi dobré lokalitě. V nejvyšším patře je navíc k dispozici vyhlídka na Zelný trh, Petrov a Starou radnici. Jen čas ukáže, zda se tržnice pro Brňany stane hojně navštěvovaným místem, či nikoliv.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře