Reklama
reklama

Z hostitele se vyklubal squatter. V chatě bydlel neoprávněně

Dvojice mužů zakončila své bujaré popíjení v chatě jednoho z nich v Bílovicích nad Svitavou. Díky všímavosti souseda jela hlídka místo zkontrolovat a ukázalo se, že ani jeden z mužů není právoplatným majitelem objektu. Skutečnému majiteli vznikla celková škoda dvacet tisíc korun.

Bujaré popíjení krabicového vína sehrálo pravděpodobně stěžejní roli v případu, který se odehrál v pondělních ranních hodinách v Bílovicích nad Svitavou. Při večerním popíjení se zrodilo kamarádství dvojice mužů a následovalo pozvání k přenocování a dalšímu popíjení na blízké chatě. Ranní pohyb dvojice mužů ve víkendovém zařízení však neunikl pozornosti oznamovatele, který oba muže v příbytku vyrušil a přivolal policejní hlídku.

Hostitel, který chatu pravděpodobně delší dobu neoprávněně užíval, okamžitě zmizel. Na místě po něm zůstaly pouze stařičké rodinné fotografie. Zdravotně indisponovaný a alkoholem ovlivněný třiašedesátiletý parťák utéct nestačil. Skutečný majitel nyní po prohlídce objektu postrádá nářadí a náčiní, deset lahví francouzského vína, doutníky a odloženou propanbutanovou láhev. K chybějícím věcem ještě došlo k poničení vybavení chaty v důsledku neoprávněného obývání. Celková škoda se tak vyšplhá nejméně na dvacet tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře