Reklama
reklama

Z hostitele se vyklubal squatter. V chatě bydlel neoprávněně

Dvojice mužů zakončila své bujaré popíjení v chatě jednoho z nich v Bílovicích nad Svitavou. Díky všímavosti souseda jela hlídka místo zkontrolovat a ukázalo se, že ani jeden z mužů není právoplatným majitelem objektu. Skutečnému majiteli vznikla celková škoda dvacet tisíc korun.

Bujaré popíjení krabicového vína sehrálo pravděpodobně stěžejní roli v případu, který se odehrál v pondělních ranních hodinách v Bílovicích nad Svitavou. Při večerním popíjení se zrodilo kamarádství dvojice mužů a následovalo pozvání k přenocování a dalšímu popíjení na blízké chatě. Ranní pohyb dvojice mužů ve víkendovém zařízení však neunikl pozornosti oznamovatele, který oba muže v příbytku vyrušil a přivolal policejní hlídku.

Hostitel, který chatu pravděpodobně delší dobu neoprávněně užíval, okamžitě zmizel. Na místě po něm zůstaly pouze stařičké rodinné fotografie. Zdravotně indisponovaný a alkoholem ovlivněný třiašedesátiletý parťák utéct nestačil. Skutečný majitel nyní po prohlídce objektu postrádá nářadí a náčiní, deset lahví francouzského vína, doutníky a odloženou propanbutanovou láhev. K chybějícím věcem ještě došlo k poničení vybavení chaty v důsledku neoprávněného obývání. Celková škoda se tak vyšplhá nejméně na dvacet tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře