Reklama
reklama

Z cyklosezóny se radují i zloději. Dejte pozor na své kolo!

Krásné a teplé počasí v posledních dnech přímo vybízí k venkovním sportovním aktivitám. Z naplno rozjeté cyklosezóny se však neradují pouze sportovci, ale také zloději. Bohužel se zvyšují případy, kdy je nezastaví ani zámek.

V posledních dnech řešili strážníci hned několik případů ukradených kol. Zloději kradou kola nejen na veřejných prostranstvích, ale i v kolárnách či společných prostorech bytových domů. Proto strážníci upozorňují, aby lidé dbali na bezpečnost ve všech ohledech, a kromě zámku na kole zkontrolovali i přístupnost cizím osobám do bytových domů. Zatím neznámý pachatel se šikovně dostal do bytového domu v Modřicích, když pravděpodobně využil nezajištěných vstupních dveří. Ve sklepních prostorech v kolárně odstranil ze dvou odstavených bicyklů zámky a kola v hodnotě více než padesát tisíc korun odcizil.

K dalšímu případu došlo v průmyslové zóně v Pohořelicích, kde se pravděpodobně jinému zloději zalíbilo odstavené jízdní kolo dvaadvacetiletého majitele. Vůbec mu nevadilo, že kolo je zajištěno lankovým zámkem. Ten odstranil a stroj v hodnotě skoro deseti tisíc korun odcizil. Jízdní kolo ve stejné hodnotě zmizelo také ze společných prostor bytového domu v Ivančicích. Zloděj se do domu i kolárny dostal násilím, když poškodil zámky dveří.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře