Reklama
reklama

Z atraktivního zápasu v Liberci Kometa body nedovezla

V rámci předehrávky 23. kola Tipsport extraligy cestovala brněnská Kometa na led Liberce. Dle očekávání bylo k vidění atraktivní utkání s napínavým průběhem. Kometě se podařilo dvakrát srovnat stav zápasu díky trefám kapitána Zaťoviče, ovšem i přes bojovnost v závěru utkání nakonec bodový zisk na jižní Moravu neputoval.

Utkání začalo aktivně z obou stran, bylo znát, že se setkávají dva celky z elitní šestky, které chtějí hrát aktivní a svižný hokej. Brankáři obou mužstev si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohli, ale do prvních vyložených šancí se dostala brněnská Kometa. Zaťovič se nejprve prodral skrz libereckou obranu, ovšem úmysl zakončit nad rameno brankáře Hrachoviny mu nevyšel, následně nápor první brněnské formace pokračoval a Holík Zaťovičovi znovu připravil střeleckou pozici, ale ani napodruhé nebyl brněnský kapitán úspěšný. Brno ze své aktivity vytěžilo možnost početní výhody, ale vyloučení Dernera potrestáno nebylo.

Zápas nadále pokračoval ve vysokém herním tempu, v další slibné příležitosti se ocitl hostující Hruška, ale z voleje trefil pouze připraveného brankáře Liberce. Bílým tygrům se podařilo otevřít skóre, když Kometu uzamkli v obranném pásmu, po přihrávce Šmída napřáhl na modré čáře Lenc, kotouč se otřel o hůl Tomáše Filippiho a zamířil do branky Komety. Inkasovaná branka však s Brňany nezacloumala a svou aktivitou si vynutili druhou přesilovou hru v utkání, kterou tentokrát dokázal využít kapitán Martin Zaťovič, když po přihrávce Orsavy našel škvíru u bližší tyče Hrachovinovy branky. Šance se nadále tvořily na obou stranách, ale do první sirény už se skóre neměnilo.

Liberec zahájil prostřední dějství v početní výhodě, kterou ještě brněnská Kometa dokázala ustát. Bílí tygři však následně byli aktivnějším týmem a znovu přinutili hosty faulovat. Podruhé už byli v přesilové hře úspěšní, když se Filippimu podařilo přenést hru na pravý kruh, odkud propálil Vejmelku Libor Hudáček. Domácí po vedoucí brance ožili a neúnavně zaměstnávali brankáře Komety, ten však několika mimořádnými zákroky podržel brněnskou Kometu.

Brňané následně udělili domácím lekci z produktivity. Útočnou akci vedl Martin Zaťovič a svou druhou trefou v utkání potvrdil mimořádnou střeleckou formu, když pohlednou trefou skrz bránícího hráče překonal Hrachovinu v brance Liberce a připsal si 15. branku v letošním ročníku extraligy. Psal se čas 33:59 a začínalo se od začátku. Domácí se ve zbytku třetiny snažili vrátit do vedení, ovšem pozorná obrana Komety v čele s brankářem Vejmelkou jim to nepovolila.

Liberec na začátku třetí třetiny dohrával zkrácenou početní výhodu, v té se sice neprosadil, ovšem z následného náporu přeci jen vytěžil třetí vedoucí branku v utkání. Šťastnou trefu obstaral Jaroslav Vlach, když se po Hanouskové přihrávce odrazil kotouč od brusle libereckého útočníka za Vejmelku. Kometa nadále čelila náporu domácího týmu. V dalších tutových příležitostech se ocitl Zachar a krátce po něm v samostatnému úniku postupoval Marosz, Vejmelka však nadále držel naděje brněnského týmu nad vodou.

Kometa se ve zbytku utkání snažila najít cesty ke srovnání skóre, Horký v samostatném úniku dokonce trefil tyč liberecké brány. Svěřenci hlavního kouče Zábranského to zkoušeli ještě v závěrečné power-play umocněnou početní výhodou, ale liberecká obrana už dělbu bodů nepřipustila. Brňané tak ze severu Čech odjíždějí s prázdnou, o další bodový přísun se pokusí již v neděli proti kladenským Rytířům.

Branky a nahrávky: 15. Filippi (Lenc, Šmíd), 24. L. Hudáček (Filippi, Birner), 46. J. Vlach (T. Hanousek, Hrachovina) – 17. Zaťovič (Orsava, P. Holík), 34. Zaťovič (O. Němec). Rozhodčí: Horák, Pražák – Kajínek, Špringl. . Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6015. Střely na branku: 38:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. Nelepší hráči utkání: Tomáš Filippi (LIB) – Martin Zaťovič (KOM).

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Teplota dohřívaných venkovních bazénů dosahuje sice jen 18 stupňů Celsia, ale první plavci je dnes už vyzkoušeli. Také téměř čtyři hektary travnatých ploch jsou připraveny, koupaliště na Kraví hoře...
01.06.2020 - 17:44
Poslední květnovou sobotu mohli návštěvníci letos poprvé zavítat do křtinského arboreta. To se jim zpřístupnilo s měsíčním zpožděním. Lidé se letos naopak nepodívají do arboreta v Řícmanicích, které...
01.06.2020 - 12:38
Na jedné straně velké investiční projekty, se kterými vedení Brna počítá ve svém rozpočtu, na straně druhé pandemie koronaviru a události minulých měsíců, které se ve zmíněném rozpočtu výrazně...
01.06.2020 - 08:17
S nástrahami lidského světa se uprostřed týdne nedokázala vypořádat dvě přibližně měsíční sojčí mláďata v centru Brna.
31.05.2020 - 13:38
Přilba, rukavice, bezpečnostní postroj a zaměstnanec po schválení systémem vchází do výrobního prostoru. Po pípnutí čipové karty totiž rám automaticky rozpozná, zda je dotyčný správně ustrojen pro...
31.05.2020 - 11:15
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
Komentáře