Reklama
reklama

Wimbledonský talíř nebo všechny tituly Komety: Výstava přiblíží slávu brněnského sportu

Od počátků tělovýchovných spolků Sokola či Orla, přes úspěchy významných sportovců a sportovkyň až po vzestupy a pády legendárních brněnských klubů. Historii a slávu brněnského sportu přiblíží letošní největší výstava sezóny na hradě Špilberk.
Ilustrační foto Foto: HC Kometa

Hlavní výstava sezóny na Špilberku představí historii a úspěchy brněnského sportu, jehož tradice sahá 150 let zpět. Zavzpomíná na plejádu úspěšných sportovkyň a sportovců a připomene významné sportovní akce, které zvedaly Brňany ze sedadel. K vidění bude historické sportovní náčiní, dobové fotografie a především mnoho cenných trofejí: olympijské medaile, wimbledonský talíř nebo všech třináct titulů Komety pohromadě.

Vernisáž výstavy Branky Body Brno se bude konat 15. května od 17 hodin na Špilberku. Výstava pak bude k vidění od 16. května až do konce roku 2019.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Řidiči, kteří nemohli několik měsíců najet v Brně od Bystrce přímo směrem na Pisárky na velký městský okruh, se konečně dočkali. Dostavěla se obslužná komunikace, která napojení zajistí, řekl...
20.01.2020 - 07:30
Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil brněnské hasiče. Cestu si udělal na dvě stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
19.01.2020 - 16:00
V dalším týdnu čeká Brňany opravdu nabitý program. Spousta věcí se odehraje hlavně na krajském úřadě – například přijetí indonéské velvyslankyně v České republice.
19.01.2020 - 07:30
Zaplavat si se žraloky, potopit se ke korálovým útesům, proletět se v hejnu plameňáků, prohlédnout si pandu nebo se dívat lvům přímo do očí. To vše se dá zažít v centru Brna na Radnické 6. ZOO Brno...
18.01.2020 - 16:40
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Komentáře