Reklama
reklama

Vyzkoušejte nevšední zážitek a vychutnejte si kávu všemi smysly. Kromě zraku

Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.

Autobusová Kavárna POTMĚ brázdí od května města napříč republikou a návštěvníkům nabízí unikátní zážitek. Mohou si zde vychutnat kávu všemi smysly, až na zrak. Kavárna se tak lidem snaží přiblížit každodenní situaci, kterou zažívají nevidomí. Mezi ty se řadí i kavárníci, kteří návštěvníky na místě obsluhují.

Hosté si v kavárně mohou nejen vychutnat svůj oblíbený nápoj potmě, ale také se pokusit za pomoci pastelek nakreslit obrázek. O své dovednosti a zručnosti se přesvědčí teprve po návratu na světlo. Před autobusem pak mohou obdivovat a vyzkoušet také zvukové a hmatové pexeso, labyrint pro chůzi s bílou holí, nebo Člověče nezlob se v úpravě pro nevidomé.

Autobusová kavárna zaparkuje na Zelném trhu ve středu 23. srpna a zájemci ji mohou navštívit až do pátku. Otevírací doba je od 10.00 do 20.00 hodin, s přestávkou mezi 13.00 a 13.30. V pátek se kavárna s Brnem rozloučí už v devatenáct hodin a vydá se na svou další cestu. Návštěvou kavárny navíc návštěvníci přispějí do sbírky Světluška na pomoc nevidomým. Vstupné stojí sto čtyřicet korun a v ceně je zahrnut jeden nápoj. Navíc si návštěvníci kromě unikátního zážitku odnesou domů i hrneček s logem Světlušky a magnet na památku.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Komentáře