Reklama
reklama

Vyzkoušejte nevšední zážitek a vychutnejte si kávu všemi smysly. Kromě zraku

Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.

Autobusová Kavárna POTMĚ brázdí od května města napříč republikou a návštěvníkům nabízí unikátní zážitek. Mohou si zde vychutnat kávu všemi smysly, až na zrak. Kavárna se tak lidem snaží přiblížit každodenní situaci, kterou zažívají nevidomí. Mezi ty se řadí i kavárníci, kteří návštěvníky na místě obsluhují.

Hosté si v kavárně mohou nejen vychutnat svůj oblíbený nápoj potmě, ale také se pokusit za pomoci pastelek nakreslit obrázek. O své dovednosti a zručnosti se přesvědčí teprve po návratu na světlo. Před autobusem pak mohou obdivovat a vyzkoušet také zvukové a hmatové pexeso, labyrint pro chůzi s bílou holí, nebo Člověče nezlob se v úpravě pro nevidomé.

Autobusová kavárna zaparkuje na Zelném trhu ve středu 23. srpna a zájemci ji mohou navštívit až do pátku. Otevírací doba je od 10.00 do 20.00 hodin, s přestávkou mezi 13.00 a 13.30. V pátek se kavárna s Brnem rozloučí už v devatenáct hodin a vydá se na svou další cestu. Návštěvou kavárny navíc návštěvníci přispějí do sbírky Světluška na pomoc nevidomým. Vstupné stojí sto čtyřicet korun a v ceně je zahrnut jeden nápoj. Navíc si návštěvníci kromě unikátního zážitku odnesou domů i hrneček s logem Světlušky a magnet na památku.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře