Reklama
reklama

Vyzkoušejte nevšední zážitek a vychutnejte si kávu všemi smysly. Kromě zraku

Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.

Autobusová Kavárna POTMĚ brázdí od května města napříč republikou a návštěvníkům nabízí unikátní zážitek. Mohou si zde vychutnat kávu všemi smysly, až na zrak. Kavárna se tak lidem snaží přiblížit každodenní situaci, kterou zažívají nevidomí. Mezi ty se řadí i kavárníci, kteří návštěvníky na místě obsluhují.

Hosté si v kavárně mohou nejen vychutnat svůj oblíbený nápoj potmě, ale také se pokusit za pomoci pastelek nakreslit obrázek. O své dovednosti a zručnosti se přesvědčí teprve po návratu na světlo. Před autobusem pak mohou obdivovat a vyzkoušet také zvukové a hmatové pexeso, labyrint pro chůzi s bílou holí, nebo Člověče nezlob se v úpravě pro nevidomé.

Autobusová kavárna zaparkuje na Zelném trhu ve středu 23. srpna a zájemci ji mohou navštívit až do pátku. Otevírací doba je od 10.00 do 20.00 hodin, s přestávkou mezi 13.00 a 13.30. V pátek se kavárna s Brnem rozloučí už v devatenáct hodin a vydá se na svou další cestu. Návštěvou kavárny navíc návštěvníci přispějí do sbírky Světluška na pomoc nevidomým. Vstupné stojí sto čtyřicet korun a v ceně je zahrnut jeden nápoj. Navíc si návštěvníci kromě unikátního zážitku odnesou domů i hrneček s logem Světlušky a magnet na památku.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Komentáře