Reklama
reklama

Výstavbě hokejového stadionu za Lužánkami nic nebrání. Brno získá potřebné pozemky

Fanoušci na vyprodaných utkáních podporovali brněnskou Kometu až k vytouženému titulu, což opět poukázalo na potřeby většího hokejového stadionu. Po bezmála ročním vyjednávání se nyní městu Brnu podařilo uzavřít dohodu, na základě které získá poslední chybějící pozemky pro stavbu od společnosti Eiskon Devepol.

Rada města Brna v úterý projednala a schválila záměr výměny pozemků, na základě které získá město Brno chybějící pozemek od společnosti Eiskon Devepol. Výměnou Brno poskytne společnosti pozemky na druhé straně ulice Sportovní. Jelikož jsou tyto pozemky v různé cenové hodnotě, bude muset společnost Eiskon Develop městu Brnu doplatit čtyřiapadesát milionů korun. Nyní je podle náměstka primátora Richarda Mrázka řada na hokejovém klubu Kometa Brno. S tím chce město začít jednat o dalších krocích, které povedou k zajištění nového hokejového stadionu.

V předchozích letech se městu Brnu nepodařilo najít se společností Eiskon Develop dohodu. Jednalo se o různých variantách směny za jiné nemovitosti ve vlastnictví města. Například před deseti lety firma nabídla městu prodej pozemků za jednadvacet milionů. K výrazně výhodnější nabídce se však dospělo až nyní a městu Brnu se tak konečně podařilo uzavřít dohodu, na jejímž konci je vidina nového hokejového stadionu s výrazně vyšší diváckou kapacitou, než je tomu u současné haly.

Hokejový klub společně s projektantskou firmou A Plus již dokončil studii proveditelnosti nové haly. Nyní budou probíhat jednání o financování tohoto projektu, které by chtěla zajistit převážně Kometa společně se svým významným partnerem, finanční skupinou DRFG. V minulosti se k výstavbě nového stadionu vyjádřil i hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, který uvedl, že pokud dojde k realizaci projektu, tak jej kraj finančně podpoří.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře