Reklama
reklama

Výstava fotografií Lenky Hatašové míří do Prahy

Prostory pražského magistrátu na Mariánském náměstí od prvního zářijového dne přivítají putovní expozici fotopláten přední české fotografky Lenky Hatašové. Do hlavního města výstava s názvem Od rozštěpu k úsměvu zavítá z moravských měst a návštěvníci si ji budou moci prohlédnout až do konce září.

Patronkou je Simona Stašová. Projekt vznikl na podporu stejnojmenné publikace, která kromě oduševnělých fotografií obsahuje i sedmnáct medailonků těch, jejichž úsměv byl na počátku života přeťat rozštěpem. Právě opravdové životní příběhy lidí, kterým do cesty vstoupila rozštěpová vada obličeje, doplní i fotoplátna během výstavy. „Jelikož se stále přesvědčujeme o tom, že detabuizace a demýtizace rozštěpové problematiky jsou více než potřebné, rozhodli jsme se zaměřit právě na informovanost široké veřejnosti, a stejně tak na informovanost nastávajících i novopečených rodičů dětí s touto vrozenou vývojovou vadou, která postihuje obličej, nikoliv intelekt, není-li rozštěp pouze průvodním jevem nějakého závažného syndromu,“ upozorňují autoři projektu. Ten vznikl ve spolupráci neziskové organizace dobrovolníků Šťastný úsměv a známé fotografky Lenky Hatašové.

Organizace již od roku 2005 nabízí podporu právě dětem s touto vrozenou vývojovou vadou se snahou pomoci jim dospět ve zdravě sebevědomé jedince, kterým nezůstanou z doby dětství a dospívání jizvy na duši způsobené nepochopením a netolerancí okolí. Cílem výstavy Od rozštěpu k úsměvu je proto nejen seznámit společnost s danou problematikou, ale i přinést uklidnění a schopnost vyrovnat se s nepřízní osudu. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře