Reklama
reklama

Vyšla si na zahrádku a objevila granát

Příjemné víkendové počasí lákalo nejen k procházkám, ale i k úklidu pozemků. Právě do něj se v sobotu dopoledne pustila žena z Pustiměře, avšak práce brzy zanechala, neboť narazila na podivný předmět. Jednalo se o stále účinný granát.

Předmět byl sice zkorodovaný, ale ženě připomínal munici, pročež zavolala policii. Po zjištění, že se jedná o granát na místo přijel i pyrotechnik. Ten určil, že se jedná o trhavý dělostřelecký granát z druhé světové války s nevybuchlým tříštivem - tudíž stále funkční - a převezl jej k odborné likvidaci.

Policie apeluje, aby nálezci podezřelých předmětů reagovali jako výše zmíněná žena. Důrazně doporučují s předmětem nemanipulovat, nikam jej nepřemisťovat a předcházet tak tragédiím, neboť Česká republika je stále plná nevybuchlé munice.

Zdroj: PČR JMK

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Komentáře