Reklama
reklama

Výsadba 242 stromů mezi Novými sady a ulicí Poříčí má pomoct od hluku a prachu

V parku na rohu Poříčí a Nových sadů, který se nachází mezi čtyřproudovými komunikacemi, vysadila městská část Brno-střed stěnu z 242 vzrostlých habrů. Má tak oddělit obytný prostor od rušné komunikace.
Ilustrační foto

Zelenou plochu před domy v části ulice Křídlovická z obou stran obtékají čtyřproudové silnice. Jedna z Poříčí a druhá z Nových sadů. Místo je tak znehodnoceno vysokou hladinou hluku, zvýšenou prašností a exhalacemi.

„Na setkání s místními obyvateli jsme mluvili o tom, co je tam trápí a co by pomohlo, aby toto místo plnilo lépe svoji funkci a učinilo místo příjemnějším k životu. Sousedstvím s dopravními tepnami trpí totiž nejen zeleň, ale především obyvatelé přilehlých domů,“ uvedla 3. místostarostka Jasna Flamiková. 

Na základě podnětů a poznatků občanů Eva Wagnerová zpracovala projekt, který byl v těchto dnech zahájen masivní výsadbou 242 vzrostlých habrů o výšce asi 3 metry. Již v příštím roce by tyto habry měly vytvořit souvislou zelenou stěnu, která park a obytné domy odcloní od hlučné a prašné komunikace a přispěje ke snížení jejího negativního vlivu na lokalitu. Díky této vegetační cloně by mělo dojít ke zmírnění prašnosti a snížení hluku. Kromě habrů byly okolo komunikace v některých místech vysázeny také tisy.

„Habry jako rychle rostoucí, neopadávající dřevina brzy vytvoří dokonalé oddělení dopravní ruchu od pobytové zóny v parku. Na jaře pak park rozsvítí svými růžovými květy 29 nově vysazených okrasných třešní, které vytvoří novou alej okolo cesty před domy,“ dodala Flamiková.

Městská část do výsadby investovala celkem 366.000 korun.  V okamžiku získání dalších potřebných finančních prostředků budou v parku provedeny další úpravy, jako výsadby dalších dřevin, trvalek, travin a osazení novým mobiliářem.     

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře