Reklama
reklama

Výsadba 242 stromů mezi Novými sady a ulicí Poříčí má pomoct od hluku a prachu

V parku na rohu Poříčí a Nových sadů, který se nachází mezi čtyřproudovými komunikacemi, vysadila městská část Brno-střed stěnu z 242 vzrostlých habrů. Má tak oddělit obytný prostor od rušné komunikace.
Ilustrační foto

Zelenou plochu před domy v části ulice Křídlovická z obou stran obtékají čtyřproudové silnice. Jedna z Poříčí a druhá z Nových sadů. Místo je tak znehodnoceno vysokou hladinou hluku, zvýšenou prašností a exhalacemi.

„Na setkání s místními obyvateli jsme mluvili o tom, co je tam trápí a co by pomohlo, aby toto místo plnilo lépe svoji funkci a učinilo místo příjemnějším k životu. Sousedstvím s dopravními tepnami trpí totiž nejen zeleň, ale především obyvatelé přilehlých domů,“ uvedla 3. místostarostka Jasna Flamiková. 

Na základě podnětů a poznatků občanů Eva Wagnerová zpracovala projekt, který byl v těchto dnech zahájen masivní výsadbou 242 vzrostlých habrů o výšce asi 3 metry. Již v příštím roce by tyto habry měly vytvořit souvislou zelenou stěnu, která park a obytné domy odcloní od hlučné a prašné komunikace a přispěje ke snížení jejího negativního vlivu na lokalitu. Díky této vegetační cloně by mělo dojít ke zmírnění prašnosti a snížení hluku. Kromě habrů byly okolo komunikace v některých místech vysázeny také tisy.

„Habry jako rychle rostoucí, neopadávající dřevina brzy vytvoří dokonalé oddělení dopravní ruchu od pobytové zóny v parku. Na jaře pak park rozsvítí svými růžovými květy 29 nově vysazených okrasných třešní, které vytvoří novou alej okolo cesty před domy,“ dodala Flamiková.

Městská část do výsadby investovala celkem 366.000 korun.  V okamžiku získání dalších potřebných finančních prostředků budou v parku provedeny další úpravy, jako výsadby dalších dřevin, trvalek, travin a osazení novým mobiliářem.     

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Komentáře