Reklama
reklama

Vyrovnaný zápas rozhodl Klagenfurt ve třetí třetině

Orli se prosadili jako první, Klagenfurt ale v rozmezí jedné minuty dokázal vývoj zápasu otočit. Znojemští hokejisté sice ještě vyrovnali, na trefu hostů ze začátku třetí části už ale recept nenašli. Klagenfurt tak navyšuje své vedení v sérii.

Druhé utkání čtvrtfinálové sady mezi Znojmem a Klagenfurtem začalo velmi dobrým střídáním hostů a Orli se měli ve své obranné třetině co otáčet, aby odolali. Když už se jim podařilo úvodní nápor ustát, přišel rychlý kontr. Yellow Hornovo zakončení si ještě nenašlo cestu mezi tři tyče, ale následná luxusní dělovka Libora Šuláka od modré čáry už nekompromisně dolétla až do sítě. Domácí si následně vykoledovali i početní výhodu, tu sice odehráli velmi solidně, ovšem bez gólového efektu. Už v plném počtu na obou stranách se opět předvedl Šulák, který dokázal na pár metrech ukázat záda dvojici bránících hráčů soupeře, tváří v tvář Dubovi však tentokrát neuspěl.

Diváci mohli i v dalších minutách sledovat skvělou útočnou podívanou. Po obrovské šanci Panceho našel kotouč v lapačce Schwarz, znojemský gólman si poradil i s pokusem Hurtubise z bezprostřední blízkosti. Vyrovnání ale přeci jen přišlo. Ve 13. minutě tečoval střelu od modré čáry Stefan Geier a puk doplachtil až do brány. A aby toho nebylo málo, stačilo dvacet vteřin a vývoj utkání se naprosto změnil zásluhou Thomase Hundertpfunda a jeho bleskového zakončení z mezikruží. I zbytek třetiny nic ze svého tempa neslevil, gól už však na programu nebyl.

Prostřední dějství nabídlo hned zkraje početní výhodu Orlů. Ti se opět nemuseli za své dobývání Dubovy klece stydět, ale druhá trefa ne a ne přijít. Vzápětí dostal stejnou možnost i Klagenfurt, ale domácí předvedli perfektní obranný zámek a rivala prakticky k ničemu nepustili. Dva výtečné momenty přišly s polovinou duelu. Nejdříve McMonagle namazal do mezikruží osamocenému Kochovi, jenž však na Schwarze nevyzrál. Na druhé straně zastavil slibně vypadající únik Da Costy ofsajd. Obrovský výbuch radosti přišel až na závěr třetiny, kdy po obrovském závaru v útočné třetině dopravil puk do sítě Libor Šulák a vytoužené vyrovnání bylo na světě.

Návrat na led z kabin naopak Znojmu vůbec nevyšel. Již ve 42. minutě se zkušeně uvolnil Thomas Hundertpfund a zamířil do horní části brány. Orlům se začal čas povážlivě krátit a třetí branka nepřicházela, i když šance byly. Na druhé straně kluziště fungoval jako spolehlivý jistič Schwarz, domácí tak mohli myslet na útočení. Napětí na tribunách narůstalo, na ledě se bojovalo a čekalo na každou chybičku. Ze strany KAC jich ale bylo povážlivě málo. Ani odvolání Schwarze nevedlo k vyrovnání, Znojmo si tak připsalo druhou těsnou porážku v řadě.

Třetiny: 1:2, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 4. Šulák (Yellow Horn, Bartoš), 38. Šulák (Pucher, Stehlík) – 13. Geier S. (Robar), 14. Hunderpfund (Harand, Brucker), 42. Hundertpfund (Geier M.). Rozhodčí: Smetana, Zrnic – Kaspar, Zgonc. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 2954. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře