Reklama
reklama

Vypil dvacet piv, další den deset. Pak usedl za volant

Policisté během včerejšího dne stavěli nejprve řidiče automobilu, který přiznal, že před cestou měl deset piv, a poté cyklistu, který pro svou jízdu využíval celou šířku vozovky. Rovněž byl pod vlivem alkoholu.

Krátce po včerejším poledni zastavila policejní hlídka v Popovicích osobní automobil, který podezřele kličkoval po silnici. Dle očekávání byl řidič pod vlivem alkoholu, ale na hlídku čekalo více překvapení. Při dechové zkoušce nadýchal řidič necelé tři promile a policistům sdělil, že než usedl za volant, vypil deset piv. Poté ještě přiznal, že už předchozí den jich vypil dvacet. Policisté tedy začali po muži vyžadovat řidičský průkaz, ale zjistili, že ten mu byl odebrán právě pro alkohol před dvěma týdny.

Řidič automobilu však nebyl jediný, který hasil svou žízeň alkoholem. Úctyhodně musel popíjet i dvacetiletý cyklista, který dvě hodiny po půlnoci využíval k jízdě na bicyklu úplně celou šířku šlapanické Brněnské ulice. Projíždějící policejní hlídka tedy muže zastavila a dechová zkouška jim jen potvrdila, že mladík je podnapilý. Přístroj ukázal 1,56 promile. V průběhu celého víkendu také policisté na Brněnsku zjistili další čtyři řidiče pod vlivem alkoholu a dva pod vlivem drog.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře