Reklama
reklama

Vypil dvacet piv, další den deset. Pak usedl za volant

Policisté během včerejšího dne stavěli nejprve řidiče automobilu, který přiznal, že před cestou měl deset piv, a poté cyklistu, který pro svou jízdu využíval celou šířku vozovky. Rovněž byl pod vlivem alkoholu.

Krátce po včerejším poledni zastavila policejní hlídka v Popovicích osobní automobil, který podezřele kličkoval po silnici. Dle očekávání byl řidič pod vlivem alkoholu, ale na hlídku čekalo více překvapení. Při dechové zkoušce nadýchal řidič necelé tři promile a policistům sdělil, že než usedl za volant, vypil deset piv. Poté ještě přiznal, že už předchozí den jich vypil dvacet. Policisté tedy začali po muži vyžadovat řidičský průkaz, ale zjistili, že ten mu byl odebrán právě pro alkohol před dvěma týdny.

Řidič automobilu však nebyl jediný, který hasil svou žízeň alkoholem. Úctyhodně musel popíjet i dvacetiletý cyklista, který dvě hodiny po půlnoci využíval k jízdě na bicyklu úplně celou šířku šlapanické Brněnské ulice. Projíždějící policejní hlídka tedy muže zastavila a dechová zkouška jim jen potvrdila, že mladík je podnapilý. Přístroj ukázal 1,56 promile. V průběhu celého víkendu také policisté na Brněnsku zjistili další čtyři řidiče pod vlivem alkoholu a dva pod vlivem drog.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře