Reklama
reklama

Vypil dvacet piv, další den deset. Pak usedl za volant

Policisté během včerejšího dne stavěli nejprve řidiče automobilu, který přiznal, že před cestou měl deset piv, a poté cyklistu, který pro svou jízdu využíval celou šířku vozovky. Rovněž byl pod vlivem alkoholu.

Krátce po včerejším poledni zastavila policejní hlídka v Popovicích osobní automobil, který podezřele kličkoval po silnici. Dle očekávání byl řidič pod vlivem alkoholu, ale na hlídku čekalo více překvapení. Při dechové zkoušce nadýchal řidič necelé tři promile a policistům sdělil, že než usedl za volant, vypil deset piv. Poté ještě přiznal, že už předchozí den jich vypil dvacet. Policisté tedy začali po muži vyžadovat řidičský průkaz, ale zjistili, že ten mu byl odebrán právě pro alkohol před dvěma týdny.

Řidič automobilu však nebyl jediný, který hasil svou žízeň alkoholem. Úctyhodně musel popíjet i dvacetiletý cyklista, který dvě hodiny po půlnoci využíval k jízdě na bicyklu úplně celou šířku šlapanické Brněnské ulice. Projíždějící policejní hlídka tedy muže zastavila a dechová zkouška jim jen potvrdila, že mladík je podnapilý. Přístroj ukázal 1,56 promile. V průběhu celého víkendu také policisté na Brněnsku zjistili další čtyři řidiče pod vlivem alkoholu a dva pod vlivem drog.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře