Reklama
reklama

Vozy dopravních podniků prochází kvůli koronaviru pravidelnou očistou

Sdružení dopravních podniků monitoruje dění okolo nákazy koronavirem Covid-19. Všechny dopravní podniky, včetně toho brněnského, jsou v případě rozšíření nákazy připraveny přijmout potřebná opatření a aktivovat připravené plány.

Koronavirus neberou na lehkou váhu ani dopravní podniky. Bezpečnostní ráda státu ani hygienici však zatím žádná krizová opatření nenařídili. "Pokud takové doporučení obdržíme, jsme připraveni je v zájmu cestujících i našich zaměstnanců aplikovat," řekl předseda Sdružení dopravních podniků České republiky Tomáš Pelikán.

I přes to, že zatím žádné nařízení nevyšlo, dopravní podniky denně provádí čištění všech svých vozů. Přispívají tak k prevenci případného přenosu infekčních onemocnění. 

Zároveň předávají svým zaměstnancům doporučení Světové zdravotnické organizace. Ta apeluje na dodržování pravidel, díky kterým se snižuje pravděpodobnost přenosu těchto infekčních onemocnení. Stejná doporučení platí i pro cestující, kteří využívají městskou hromadnou dopravu. 

Zdroj: dpmb

Autor: 
Veronika Maurerová
Aktuálně
Nejméně tři týdny nebude fungovat specifický brněnský orloj na náměstí Svobody. V centru města stojí již 10 let, nyní jej čeká neodkladná repase. Skleněnky, které ze stroje pravidelně padají v 11...
10.07.2020 - 08:24
Pro všechny příznivce letních slavností s koncerty a pivními značkami z portfolia společnosti HEINEKEN nemáme dobrou zprávu. Den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno (28. 8.), Den Starobrna (5. 9...
09.07.2020 - 19:44
Seznámit se s tradičními řemesly a se světem našich prababiček a pradědečků umožní malým i velkým návštěvníkům celodenní program s názvem Příběh o železe a dřevu. Ten otevře druhou červencovou sobotu...
09.07.2020 - 16:10
Společnost SAKO Brno ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou a se společností Green Solution loni v červnu spustila výzkumný projekt sledující potravinový odpad v černých popelnicích.
09.07.2020 - 10:27
Podle sumáře kvality ovzduší v České republice za loňský rok obsadila nelichotivé druhé místo Zvonařka. Podle hydrometeorologů je viník zhoršení jasný. Stavební práce. Nyní Brno plánuje, jak kvalitu...
09.07.2020 - 08:53
O tom, že krást během nouzového stavu se nevyplácí, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ten v Brně odcizil pět kousků pečiva.
08.07.2020 - 13:53
Komentáře