Reklama
reklama

Volit můžete i mimo své trvalé bydliště. Potřebujete jen voličský průkaz

Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.

Přesně za měsíc, tedy 20. a 21. října se po celé České republice budou konat volby do Poslanecké sněmovny. Vzhledem k tomu, že část obyvatel pracuje či studuje mimo své trvalé bydliště, mohou si tito lidé zažádat o voličský průkaz, aby tak mohli hlasovat odkudkoli. Brňané mohou požádat o vydání voličského průkazu ode dne vyhlášení voleb, a to osobně u úřadů městských částí. Pokud se rozhodnou pro pozdní vyřízení, tak musí podat písemnou žádost nejpozději sedm dní před volbami.

Toto podání musí být v listinné podobě opatřené úředně ověřeným podpisem voliče nebo v elektronické podobě zaslané prostřednictvím datové schránky; o osobně učiněné žádosti se sepíše úřední záznam. S osobní žádostí může přijít volič i dva dny před volbami. Obecní úřad nebo zastupitelský úřad voličský průkaz předá osobně voliči nebo osobě, která se prokáže plnou mocí s ověřeným podpisem voliče, anebo jej voliči zašle.

Termíny k voličským průkazům
- Termín voleb vyhlásil prezident Miloš Zeman 19. dubna 2017. Od tohoto termínu může volič požádat o vydání voličského průkazu.
- Prvním dnem, kdy může nejdříve úřad předat voličský průkaz je 5. říjen 2017.
- Konec lhůty pro doručení písemné žádosti o voličský průkaz je 13. říjen 2017.
- Konec lhůty pro osobní žádost o voličský průkaz je 18. říjen 2017 do 16 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ke sporu dvou pejskařů v restauraci v centru města zamířili včera večer strážníci.
24.05.2018 - 20:16
Zbavit se nepotřebných věcí, výhodně nakoupit a nebo si užít příjemný den s programem pro celou rodinu. To vše nabízí židenický Sousedský blešák, který mohou lidé navštívit v sobotu 26. května od 14...
24.05.2018 - 14:10
Každý z nás si bezesporu přeje cítit se ve své domácnosti příjemně a komfortně. A jedním ze zásadních činitelů, kteří mají na naše dojmy vliv, je interiér a především podlaha.
24.05.2018 - 08:46
Trávník na zahradě, pod nohama, je klasika. Co ale kdybyste měli zeleň přímo nad hlavou? Nebojte se, nejedná se o podzemní kryt nebo zemljanku, nýbrž o viladům s unikátně řešenými střechami.
24.05.2018 - 07:28
Nejste spokojeni s kvalitou vody ve vaší domácnosti? Nechutná vám? Kupujete pravidelně balenou vodu a nebaví vás se s ní neustále nosit? Řešení je jednoduché. Dejte zelenou moderní technologii a...
23.05.2018 - 11:33
Náraz do střechy auta znejistil v pondělí v noci řidiče jedoucího po Hradecké ulici.
23.05.2018 - 07:38
Komentáře