Reklama
reklama

Volební stánek hnutí ANO na náměstí Svobody napadli vandalové

Dva muži a jedna žena poškodili v noci ze soboty na neděli volební stánek hnutí ANO. Hlídka městské policie už trojici dopadla a nyní jim hrozí vězení.
Poničený volební stánek hnutí ANO.

Své politické názory se vandalové rozhodli vyjádřit poškozením cizího majetku. Strážníci pachatele vypátrali kolem druhé hodiny ranní. Na náměstí Svobody posprejovali volební stánek hnutí ANO. Podle strážníků namalovali předsedovi hnutí Andreji Babišovi na velkoformátové fotografii oči černou barvou a u hlavy rudě napsali „StB“ nebo „Bureš“. Na tváři si vandalové neodpustili ani symbol kosočtverce.

Hlídka městské policie předala dva muže ve věku 28 a 25 let spolu se šestadvacetiletou ženou státní policii jako podezřelé z trestného činu. Na služebnu hlídky předvedly i dvě ženy a mladíka, kteří trojici po celou dobu doprovázeli.

Není to poprvé, co se stal volební stánek hnutí ANO terčem vandalů. V Brně se jedná již o třetí takový případ. V polovině září se někdo po proražení panelů vloupal dovnitř. Minulý víkend byla chycena mladá Španělka poté, co nakreslila brněnskému primátorovi Petru Vokřálovi knír a u hlavy hákový kříž.   

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře