Reklama
reklama

Volební stánek hnutí ANO na náměstí Svobody napadli vandalové

Dva muži a jedna žena poškodili v noci ze soboty na neděli volební stánek hnutí ANO. Hlídka městské policie už trojici dopadla a nyní jim hrozí vězení.
Poničený volební stánek hnutí ANO.

Své politické názory se vandalové rozhodli vyjádřit poškozením cizího majetku. Strážníci pachatele vypátrali kolem druhé hodiny ranní. Na náměstí Svobody posprejovali volební stánek hnutí ANO. Podle strážníků namalovali předsedovi hnutí Andreji Babišovi na velkoformátové fotografii oči černou barvou a u hlavy rudě napsali „StB“ nebo „Bureš“. Na tváři si vandalové neodpustili ani symbol kosočtverce.

Hlídka městské policie předala dva muže ve věku 28 a 25 let spolu se šestadvacetiletou ženou státní policii jako podezřelé z trestného činu. Na služebnu hlídky předvedly i dvě ženy a mladíka, kteří trojici po celou dobu doprovázeli.

Není to poprvé, co se stal volební stánek hnutí ANO terčem vandalů. V Brně se jedná již o třetí takový případ. V polovině září se někdo po proražení panelů vloupal dovnitř. Minulý víkend byla chycena mladá Španělka poté, co nakreslila brněnskému primátorovi Petru Vokřálovi knír a u hlavy hákový kříž.   

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře