Reklama
reklama

Volební stánek hnutí ANO na náměstí Svobody napadli vandalové

Dva muži a jedna žena poškodili v noci ze soboty na neděli volební stánek hnutí ANO. Hlídka městské policie už trojici dopadla a nyní jim hrozí vězení.
Poničený volební stánek hnutí ANO.

Své politické názory se vandalové rozhodli vyjádřit poškozením cizího majetku. Strážníci pachatele vypátrali kolem druhé hodiny ranní. Na náměstí Svobody posprejovali volební stánek hnutí ANO. Podle strážníků namalovali předsedovi hnutí Andreji Babišovi na velkoformátové fotografii oči černou barvou a u hlavy rudě napsali „StB“ nebo „Bureš“. Na tváři si vandalové neodpustili ani symbol kosočtverce.

Hlídka městské policie předala dva muže ve věku 28 a 25 let spolu se šestadvacetiletou ženou státní policii jako podezřelé z trestného činu. Na služebnu hlídky předvedly i dvě ženy a mladíka, kteří trojici po celou dobu doprovázeli.

Není to poprvé, co se stal volební stánek hnutí ANO terčem vandalů. V Brně se jedná již o třetí takový případ. V polovině září se někdo po proražení panelů vloupal dovnitř. Minulý víkend byla chycena mladá Španělka poté, co nakreslila brněnskému primátorovi Petru Vokřálovi knír a u hlavy hákový kříž.   

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře