Reklama
reklama

Volební lístky pro jih Moravu jsou na internetu. Lidé si je mohou prohlédnout

Lidé z jihu Moravy si ode dneška mohou na internetových stránkách krajského úřadu prohlédnout volební lístky. Poprvé tak uvidí pořadí jednotlivých kandidátů a mohou si ještě před vstupem do volebních místností rozmyslet, komu dají svůj hlas a koho na kandidátce případně zakroužkují. Tisk hlasovacích lístků začne v břeclavské tiskárně Moraviapress v pondělí.

Pro předčasné sněmovní volby, které se uskuteční 25. a 26. října, je na jižní Moravě zaregistrovaných 18 stran. "Jejich seznam a jednotlivé hlasovací lístky si mohou zájemci prohlédnout na internetové adrese www.kr-jihomoravsky.cz," informovala mluvčí kraje Denisa Kapitančiková.

Volební lístky budou vytisknuté od pondělí za týden, spotřebuje se na ně odhadem 400 tun standardního novinového papíru. Lístky dostanou pověřené obecní úřady a úřady městských částí, které je budou distribuovat lidem do schránek. Krajský úřad zatím musí vyškolit okrskové volební komise pro všech 1409 volebních okrsků v Jihomoravském kraji.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře