Reklama
reklama

Na jihu Moravy je do voleb registrovaných osmnáct stran

V Jihomoravském kraji je do předčasných sněmovních voleb registrovaných 18 stran z 19, které podaly na krajský úřad kandidátní listiny. O přízeň voličů se tak bude ucházet o jednu stranu méně než v předchozích volbách. Uskupení Aktiv nezávislých občanů registraci nezískalo, protože jeho zástupci nepřipojili potvrzení o zaplacení takzvaného příspěvku na volební náklady, což je podmínkou. Ostatních 18 řádně zaregistrovaných kandidátních listin dnes úřad poslal Státní volební komisi.

Podle Evy Sychrové z krajského úřadu se Aktiv nezávislých občanů může ještě odvolat ke krajskému soudu. Krajský úřad zaregistroval 17 stran minulý týden ve středu, osmnáctou stranu v pátek. "Je to všechno uzavřené a nyní čekáme na losování čísel, která budou mít jednotlivé strany na hlasovacích lístcích. To udělá Státní volební komise ve středu," uvedla Sychrová.

Po vylosování čísel tiskárna Moravia press vytiskne volební lístky, které dá kraji ke schválení. Dostanou je také zástupci jednotlivých stran, kteří zkontrolují, zda na lístcích nejsou tiskové chyby. "Jinak na nich už nic měnit nemohou," podotkla Sychrová. V následujících dnech by měla tiskárna začít tisknout lístky pro volby. Volební lístky budou podle Sychrové zveřejněny také na webu krajského úřadu, takže si je lidé budou moci prohlédnout ještě dřív, než půjdou k volbám.

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 25. a 26. října.

Přehled stran, které kandidují na jihu Moravy letos do sněmovních voleb: ODS, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL, TOP 09, Strana zelených, ANO 2011, Suverenita - Strana zdravého rozumu, Strana práv občanů - zemanovci, Dělnická strana sociální spravedlnosti, Strana svobodných občanů, Česká pirátská strana, Koruna Česká, Úsvit přímé demokracie, Strana soukromníků ČR, Hlavu vzhůru - volební blok, politické hnutí Změna, LEV 21.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře