Reklama
reklama

Voda je opět dražší. Kolik lidé zaplatí ve Znojmě letos?

Obyvatele Znojma si i letos připlatí za vodu. A nejsou sami. Hlouběji do peněženky budou muset sáhnout i v dalších městech jihomoravského příhraničí.

Nové ceny platí od počátku letošního roku. „K mírnému navýšení ceny za 1 m³ vodného pro příští rok došlo z důvodu zvýšení nájemného Zájmovému sdružení obcí – Vodovody a kanalizace Znojemsko, které je zapříčiněno spoluúčastí Zájmového sdružení obcí – Vodovody a kanalizace Znojemsko na investičních akcích dotovaných z Evropské unie,“ uvedla v prosinci loňského roku na svých webových stránkách Vodárenská akciová společnost, divize Znojmo.

U těch odběratelů, kteří platí vodné i stočné, se jedná o zdražení 1,35 %. V případě několikačlenné rodiny se může jednat o zvýšení ročních nákladů v řádech stokorun, podle odhadů přibližně o 36 korun na osobu. Od roku 2011 vzrostla cena vodného a stočného za kubík o více než 22 korun. V letošním roce zaplatí obyvatelé Znojemska 88,58 korun. Podle trendu lze předpokládat, že ceny i nadále porostou. V porovnání s ostatními jihomoravskými městy přitom znojemští neplatí málo, například na Hodonínsku uhradí lidé 71,90 korun za kubík. „Rostoucí ceny mi vadí, nic s tím ale nenaděláme. Pitnou vodu potřebujeme a jinde než z kohoutku ji nevezmeme. Takže jsme v takové pasti,“ uvedla důchodkyně Jaroslava Vítková.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře