Reklama
reklama

Voda je opět dražší. Kolik lidé zaplatí ve Znojmě letos?

Obyvatele Znojma si i letos připlatí za vodu. A nejsou sami. Hlouběji do peněženky budou muset sáhnout i v dalších městech jihomoravského příhraničí.

Nové ceny platí od počátku letošního roku. „K mírnému navýšení ceny za 1 m³ vodného pro příští rok došlo z důvodu zvýšení nájemného Zájmovému sdružení obcí – Vodovody a kanalizace Znojemsko, které je zapříčiněno spoluúčastí Zájmového sdružení obcí – Vodovody a kanalizace Znojemsko na investičních akcích dotovaných z Evropské unie,“ uvedla v prosinci loňského roku na svých webových stránkách Vodárenská akciová společnost, divize Znojmo.

U těch odběratelů, kteří platí vodné i stočné, se jedná o zdražení 1,35 %. V případě několikačlenné rodiny se může jednat o zvýšení ročních nákladů v řádech stokorun, podle odhadů přibližně o 36 korun na osobu. Od roku 2011 vzrostla cena vodného a stočného za kubík o více než 22 korun. V letošním roce zaplatí obyvatelé Znojemska 88,58 korun. Podle trendu lze předpokládat, že ceny i nadále porostou. V porovnání s ostatními jihomoravskými městy přitom znojemští neplatí málo, například na Hodonínsku uhradí lidé 71,90 korun za kubík. „Rostoucí ceny mi vadí, nic s tím ale nenaděláme. Pitnou vodu potřebujeme a jinde než z kohoutku ji nevezmeme. Takže jsme v takové pasti,“ uvedla důchodkyně Jaroslava Vítková.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře