Reklama
reklama

Vítězství nad Innsbruckem přineslo páté místo v tabulce

Znojemští hokejisté nastoupili ke svému druhému utkání v rozmezí čtyřiadvaceti hodin bez několika hráčů základní sestavy a s gólmanem Grohem mezi tyčemi. Rozuzlení duelu přišlo až v závěrečné třetině, kdy Mikliš a McRae dvěma góly soupeře zlomili. Orli tak vítězí pošesté v řadě, a připisují si tak nejdelší tříbodovou vítěznou sérii v rámci svého působení v EBEL.

Znojmo působilo v úvodních minutách utkání trochu ospale, čehož dokázal Innsbruck dokonale využít. Zaváhání gólman Groha v rozehrávce potrestal již v čase 2:37 Joel Broda. Orli se dostávali do tempa jen pomalu, postupně se však stále častěji prokousávali do útočného pásma a několikrát prověřili pozornost Darlinga. Ten byl bezchybný až do 12. minuty, kdy Petr Mrázek přelstil obranu i brankáře a poslal kotouč pod horní tyčku. Od této chvíle se hrálo z velké části jen na jednu bránu, a to tu Innsbrucku. Hosté mohli překlopit vedení na svou stranu po přečíslení Flicka a Svobody, ve slibné šanci se objevil i Češík, se skóre už však nikdo pohnout nedokázal.

Prostřední dějství se neslo v duchu aktivnějšího pojetí ze strany Znojemských, kteří svou převahu korunovali také počtem střel na bránu v poměru 15:8. Domácí ale dokázali vytěžit z minima maximum a znovu šli do vedení. Po promarněném přečíslení Orlů se hra přesunula před Grohovu klec, kde po kličce zavěsil do růžku Caleb Herbert. Innsbrucká radost však trvala pouhých třináct vteřin! Po buly ve středovém kruhu zavezli hokejisté Znojma kotouč do útočného pásma a opět Petr Mrázek nedal z vrcholu kruhu Darlingovi šanci. I nadále trvala střelecká převaha Jihomoravanů, i přes přesilovky na obou stranách se ale z dalšího gólu týmy radovat nemohly.

Brzká početní výhoda Orlů ve třetí třetině sice po gólu příliš nevolala, jen pár vteřin po jejím skončení se ale skóre přeci jen měnilo. Ondřej Mikliš se napřáhl na modré čáře a propálil vše včetně překvapeného maskovaného muže Žraloků. Znojemští hokejisté začali opatrovat svůj náskok, ale Žraloci neměli v úmyslu utkání jen tak vzdát. Čas však velmi rychle utíkal a šance z kategorie těch opravdu velkých se na domácích hokejkách ne a ne urodit. Když už to vypadalo, že by mohl odstartovat tlak Innsbrucku, zasadil čtvrtou ránu za záda přesouvajícího se brankáře Philip McRae. Orli si tak odvážejí z dvoudenního rakouského tripu plných šest bodů.

Branky a nahrávky: 3. Broda, 27. Herbert (Broda, Lattner) – 12. Mrázek (Bartoš, Stehlík), 27. Mrázek (Bartoš, Mikliš), 46. Mikliš (Flick, Sova), 57. McRae (Luciani, Svoboda).
Rozhodčí: Berneker, Smetana – Sparer, Tschrepitsch.
Vyloučení: 5:2.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil brněnské hasiče. Cestu si udělal na dvě stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
19.01.2020 - 16:00
V dalším týdnu čeká brňáky opravdu nabitý program. Spousta věcí se odehraje hlavně na krajském úřadě – například přijetí indonéské velvyslankyně v České republice.
19.01.2020 - 07:30
Zaplavat si se žraloky, potopit se ke korálovým útesům, proletět se v hejnu plameňáků, prohlédnout si pandu nebo se dívat lvům přímo do očí. To vše se dá zažít v centru Brna na Radnické 6. ZOO Brno...
18.01.2020 - 16:40
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Komentáře