Reklama
reklama

Víkend v kraji se ponese v duchu akcí a výluk

Rakouští čerti, Bitva tří císařů či také Mikulášský parní vlak. To jsou jen některé z akcí, které se v Jihomoravském kraji uskuteční tento víkend. Z toho důvodu mohou lidé využívající autobusů, vlaků a dalších prostředků veřejné dopravu očekávat od soboty 1. prosince 2018 řadu posílených spojů, ale i výluk.

První prosincový víkend a zejména sobota budou nabité akcemi pro děti i dospělé. Opět po roce se u Tvarožné a ve Slavkově uskuteční vzpomínkové akce k Bitvě tří císařů a v Židlochovicích budou v sobotu večer pochodovat děsiví rakouští čerti. Pro tyto akce budou posíleny spoje veřejné dopravy. České dráhy rovněž vypravují Mikulášský parní vlak v sobotu v 14:06 hodin z Brna do Oslavan.

Nejen akce, ale i výluky čekají o víkendu na cestující v Jihomoravském kraji. Ta první započne 30. listopadu od 10 hodin do 1. prosince 10 hodin na trase mezi Břeclaví a Kosticemi. Linka 572 pojede odklonem přes Lanžhot a vynechá zastávky Kostice, Břeclavská a Kostice, kaplička. Zastavovat rovněž nebude v zastávkách Lanžhot, obchodní středisko; Lanžhot, autobusové nádraží a Lanžhot, u mostu.

Komplikace v dopravě se od pátku od 19:20 hodin do neděle 13 hodin nevyhnou ani Slavkovu u Brna. Linky 601, 630 a 631 vynechají zastávku Slavkov u Brna, poliklinika, přičemž místo ní obslouží Slavkov u Brna, MEZ.

Další výluka se týká přímo Brna. Z důvodů oprav kolejí nebude od soboty do neděle 16 hodin jezdit tramvaj ulicí Žabovřeská. To znamená, že tramvajová linka 1 vynechá všechny zastávky v úseku Hybešova – Stránského. Náhradní dopravu zajistí autobusová linka x1 mezi zastávkami Hlavní nádraží – Vozovna komín / Svratecká.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Student Vysokého učení technického v Brně Ondřej Vacek navrhl systém, který by samostatně detekoval vozidla jedoucí v protisměru na dálnicích a rychlostních komunikacích. Tím by mohl omezit počet...
24.07.2019 - 11:18
Validátor Foto: DPMB
Nákup jednorázové jízdenky v brněnské MHD bude pro cestující pohodlnější. Vozy Dopravního podniku budou opatřeny validátory, které umožní po nástupu koupi jízdenky přiložením bezkontaktní karty. V...
24.07.2019 - 07:19
Foto z autonehody Foto: PČR JMK
V neděli před pátou hodinou ráno došlo k vážné dopravní nehodě na silnici mezi Jedovnicemi a Lažánkami. Šestadvacetiletý řidič automobilu Audi utrpěl těžká zranění, s kterými byl transportován do...
23.07.2019 - 18:23
Zámecká zahrada a biotop Oslavany Foto: FB biotopu
Letos poprvé se lidem otevřel biotop v Oslavanech. Přímo v zahradě u renesančního zámku si lidé moohou vychutnat koupání ve vodě, kterou nečistí žádná chemie, ale mikroorganismy.
23.07.2019 - 07:00
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Komentáře