Reklama
reklama

Víkend v kraji se ponese v duchu akcí a výluk

Rakouští čerti, Bitva tří císařů či také Mikulášský parní vlak. To jsou jen některé z akcí, které se v Jihomoravském kraji uskuteční tento víkend. Z toho důvodu mohou lidé využívající autobusů, vlaků a dalších prostředků veřejné dopravu očekávat od soboty 1. prosince 2018 řadu posílených spojů, ale i výluk.

První prosincový víkend a zejména sobota budou nabité akcemi pro děti i dospělé. Opět po roce se u Tvarožné a ve Slavkově uskuteční vzpomínkové akce k Bitvě tří císařů a v Židlochovicích budou v sobotu večer pochodovat děsiví rakouští čerti. Pro tyto akce budou posíleny spoje veřejné dopravy. České dráhy rovněž vypravují Mikulášský parní vlak v sobotu v 14:06 hodin z Brna do Oslavan.

Nejen akce, ale i výluky čekají o víkendu na cestující v Jihomoravském kraji. Ta první započne 30. listopadu od 10 hodin do 1. prosince 10 hodin na trase mezi Břeclaví a Kosticemi. Linka 572 pojede odklonem přes Lanžhot a vynechá zastávky Kostice, Břeclavská a Kostice, kaplička. Zastavovat rovněž nebude v zastávkách Lanžhot, obchodní středisko; Lanžhot, autobusové nádraží a Lanžhot, u mostu.

Komplikace v dopravě se od pátku od 19:20 hodin do neděle 13 hodin nevyhnou ani Slavkovu u Brna. Linky 601, 630 a 631 vynechají zastávku Slavkov u Brna, poliklinika, přičemž místo ní obslouží Slavkov u Brna, MEZ.

Další výluka se týká přímo Brna. Z důvodů oprav kolejí nebude od soboty do neděle 16 hodin jezdit tramvaj ulicí Žabovřeská. To znamená, že tramvajová linka 1 vynechá všechny zastávky v úseku Hybešova – Stránského. Náhradní dopravu zajistí autobusová linka x1 mezi zastávkami Hlavní nádraží – Vozovna komín / Svratecká.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Nového moderního bazénu se dočkali žáci ze základní školy Arménská v městské části Brno – Bohunice. Zdejší keramický bazén byl v provozu od roku 1977. V posledních letech už však byl jeho stav...
11.12.2019 - 21:26
Po roce se hlavní nádraží znovu otevře Foto: MMB
V neděli 15. prosince skončí výluka na hlavním vlakovém nádraží v Brně. Vlaky, které kvůli jeho rekonstrukci stavěly na židenickém a provizorním dolním nádraží, se vracejí zpět na hlavní nádraží.
11.12.2019 - 10:53
Komentáře