Reklama
reklama

Víkend v kraji se ponese v duchu akcí a výluk

Rakouští čerti, Bitva tří císařů či také Mikulášský parní vlak. To jsou jen některé z akcí, které se v Jihomoravském kraji uskuteční tento víkend. Z toho důvodu mohou lidé využívající autobusů, vlaků a dalších prostředků veřejné dopravu očekávat od soboty 1. prosince 2018 řadu posílených spojů, ale i výluk.

První prosincový víkend a zejména sobota budou nabité akcemi pro děti i dospělé. Opět po roce se u Tvarožné a ve Slavkově uskuteční vzpomínkové akce k Bitvě tří císařů a v Židlochovicích budou v sobotu večer pochodovat děsiví rakouští čerti. Pro tyto akce budou posíleny spoje veřejné dopravy. České dráhy rovněž vypravují Mikulášský parní vlak v sobotu v 14:06 hodin z Brna do Oslavan.

Nejen akce, ale i výluky čekají o víkendu na cestující v Jihomoravském kraji. Ta první započne 30. listopadu od 10 hodin do 1. prosince 10 hodin na trase mezi Břeclaví a Kosticemi. Linka 572 pojede odklonem přes Lanžhot a vynechá zastávky Kostice, Břeclavská a Kostice, kaplička. Zastavovat rovněž nebude v zastávkách Lanžhot, obchodní středisko; Lanžhot, autobusové nádraží a Lanžhot, u mostu.

Komplikace v dopravě se od pátku od 19:20 hodin do neděle 13 hodin nevyhnou ani Slavkovu u Brna. Linky 601, 630 a 631 vynechají zastávku Slavkov u Brna, poliklinika, přičemž místo ní obslouží Slavkov u Brna, MEZ.

Další výluka se týká přímo Brna. Z důvodů oprav kolejí nebude od soboty do neděle 16 hodin jezdit tramvaj ulicí Žabovřeská. To znamená, že tramvajová linka 1 vynechá všechny zastávky v úseku Hybešova – Stránského. Náhradní dopravu zajistí autobusová linka x1 mezi zastávkami Hlavní nádraží – Vozovna komín / Svratecká.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Majitelé rodinného domku v Šitbořicích vykopali v předzahrádce munici. Pyrotechnik potvrdil, že jde o dělostřeleckou minu z druhé světové války. Na místě ji odpálil.
21.05.2019 - 06:00
Radní Jihomoravského kraje odklepli opravy mostů přes náhon a přes řeku Svitavu v ulici Fryčajova v Brně a rekonstrukci půlkilometrového úseku silnice ve Valtrovicích na Znojemsku. Práce podle...
20.05.2019 - 19:47
Zastávka v Modřicích je prázdná, lidé raději čekají venku Foto: Centrum news
Smrad a špína. Tak by se dal popsat stav čekárny na konečné zastávce tramvaje číslo 2 Modřice, smyčka. Stovky cestujících denně tam čeká na navazující spoj. Sednout si do čekárny se ale odváží...
20.05.2019 - 17:33
Na východní obchvat městské části Brno-Žebětín se v současnosti zpracovává projektová dokumentace. Brněnští radní souhlasili s rozšířením obchvatu o cyklopruhy a chodníky. Chtějí tak zvýšit...
20.05.2019 - 13:55
Komentáře