Reklama
reklama

Víkend v Brně? Zavane vůně uzeného masa, vína, koní i obraz vesmírných dálek

V Brně to žije. A ani první březnový víkend není výjimkou. Konají se například Slavnosti moravského uzeného a vína na hradě Veveří, milovníci koní mohou zavítat na vozatajský parkur do jízdárny na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno a vesmírní nadšenci ocení festival Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky, který pořádá brněnská hvězdárna.

Ukázky mistrů uzenářského a vinařského umění mohou okusit 2. a 3. března návštěvníci hradu Veveří, kde se v sobotu od 10 hodin konají Slavnosti moravského uzeného a vína. Součástí programu budou uzenářské speciality, ochutnávky vín z 15 rodinných vinařství, klání v pojídání prasečích oušek i soutěž o nejlepšího amatérského uzenáře.

O kosmických aktivitách České republiky se doví návštěvníci festivalu Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky. Ten se koná od 1. do 10. března v Tech Nest centru v Technické ulici.

Koňskou sílu pak předvede vozatajský parkur, při kterém se v sobotu od 10 hodin v jízdárně na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno představí různě velká spřežení řízená profesionály i začínajícími jezdci.

Na víkend se mohou těšit rovněž fanoušci florbalu. V sobotu od 19 hodin se na Sportpointu odehraje souboj o první místo tabulky 1. ligy žen mezi Brnem Bulldogs  a Hradcem Králové. V neděli ve 14 hodin pak přivítají Vysoké Mýto. Dva zápasy play-off na domácím hřišti proti českobudějovickým Štírům odehraje o víkendu také brněnský klub Hattrick. Zápasy ve Sportovní hale Maloměřice začnou v sobotu v 19 hodin a v neděli v 15 hodin.

Zdroj: Brno.cz

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Oznámení o muži spícím v autě s rozbitým okénkem prověřovali v sobotu po poledni strážnici ve Veslařské ulici.
25.08.2019 - 16:27
Stále se zvyšující teploty v období léta s sebou přinášejí mimo jiné také zvýšené pocení. To je do určité míry nezbytné pro zachování správné termoregulace. U některých jedinců je však vylučování...
25.08.2019 - 13:55
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
Komentáře