Reklama
reklama

Víkend v Brně? Zavane vůně uzeného masa, vína, koní i obraz vesmírných dálek

V Brně to žije. A ani první březnový víkend není výjimkou. Konají se například Slavnosti moravského uzeného a vína na hradě Veveří, milovníci koní mohou zavítat na vozatajský parkur do jízdárny na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno a vesmírní nadšenci ocení festival Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky, který pořádá brněnská hvězdárna.

Ukázky mistrů uzenářského a vinařského umění mohou okusit 2. a 3. března návštěvníci hradu Veveří, kde se v sobotu od 10 hodin konají Slavnosti moravského uzeného a vína. Součástí programu budou uzenářské speciality, ochutnávky vín z 15 rodinných vinařství, klání v pojídání prasečích oušek i soutěž o nejlepšího amatérského uzenáře.

O kosmických aktivitách České republiky se doví návštěvníci festivalu Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky. Ten se koná od 1. do 10. března v Tech Nest centru v Technické ulici.

Koňskou sílu pak předvede vozatajský parkur, při kterém se v sobotu od 10 hodin v jízdárně na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno představí různě velká spřežení řízená profesionály i začínajícími jezdci.

Na víkend se mohou těšit rovněž fanoušci florbalu. V sobotu od 19 hodin se na Sportpointu odehraje souboj o první místo tabulky 1. ligy žen mezi Brnem Bulldogs  a Hradcem Králové. V neděli ve 14 hodin pak přivítají Vysoké Mýto. Dva zápasy play-off na domácím hřišti proti českobudějovickým Štírům odehraje o víkendu také brněnský klub Hattrick. Zápasy ve Sportovní hale Maloměřice začnou v sobotu v 19 hodin a v neděli v 15 hodin.

Zdroj: Brno.cz

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Majitelé rodinného domku v Šitbořicích vykopali v předzahrádce munici. Pyrotechnik potvrdil, že jde o dělostřeleckou minu z druhé světové války. Na místě ji odpálil.
21.05.2019 - 06:00
Radní Jihomoravského kraje odklepli opravy mostů přes náhon a přes řeku Svitavu v ulici Fryčajova v Brně a rekonstrukci půlkilometrového úseku silnice ve Valtrovicích na Znojemsku. Práce podle...
20.05.2019 - 19:47
Zastávka v Modřicích je prázdná, lidé raději čekají venku Foto: Centrum news
Smrad a špína. Tak by se dal popsat stav čekárny na konečné zastávce tramvaje číslo 2 Modřice, smyčka. Stovky cestujících denně tam čeká na navazující spoj. Sednout si do čekárny se ale odváží...
20.05.2019 - 17:33
Na východní obchvat městské části Brno-Žebětín se v současnosti zpracovává projektová dokumentace. Brněnští radní souhlasili s rozšířením obchvatu o cyklopruhy a chodníky. Chtějí tak zvýšit...
20.05.2019 - 13:55
Komentáře