Reklama
reklama

Víkend v Brně? Zavane vůně uzeného masa, vína, koní i obraz vesmírných dálek

V Brně to žije. A ani první březnový víkend není výjimkou. Konají se například Slavnosti moravského uzeného a vína na hradě Veveří, milovníci koní mohou zavítat na vozatajský parkur do jízdárny na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno a vesmírní nadšenci ocení festival Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky, který pořádá brněnská hvězdárna.

Ukázky mistrů uzenářského a vinařského umění mohou okusit 2. a 3. března návštěvníci hradu Veveří, kde se v sobotu od 10 hodin konají Slavnosti moravského uzeného a vína. Součástí programu budou uzenářské speciality, ochutnávky vín z 15 rodinných vinařství, klání v pojídání prasečích oušek i soutěž o nejlepšího amatérského uzenáře.

O kosmických aktivitách České republiky se doví návštěvníci festivalu Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky. Ten se koná od 1. do 10. března v Tech Nest centru v Technické ulici.

Koňskou sílu pak předvede vozatajský parkur, při kterém se v sobotu od 10 hodin v jízdárně na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno představí různě velká spřežení řízená profesionály i začínajícími jezdci.

Na víkend se mohou těšit rovněž fanoušci florbalu. V sobotu od 19 hodin se na Sportpointu odehraje souboj o první místo tabulky 1. ligy žen mezi Brnem Bulldogs  a Hradcem Králové. V neděli ve 14 hodin pak přivítají Vysoké Mýto. Dva zápasy play-off na domácím hřišti proti českobudějovickým Štírům odehraje o víkendu také brněnský klub Hattrick. Zápasy ve Sportovní hale Maloměřice začnou v sobotu v 19 hodin a v neděli v 15 hodin.

Zdroj: Brno.cz

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Hořící odpadní nádobu v podchodu pod hlavním nádražím zpozoroval v neděli brzy ráno pracovník dohledového centra policie.
11.11.2019 - 18:50
Kapela Mandrage    Foto: Lukáš Wagneter
Ještě do letošních Vánoc vydá kapela Mandrage novou desku, na kterou v únoru 2020 naváže koncertní šňůrou po velkých sálech v Praze, Brně, Hradci Králové, Liberci, Českých Budějovicích, Plzni a...
11.11.2019 - 16:03
Varování. Fotka budovy v textu může způsobit návaly nevolnosti, salta v žaludku, malátnost, krvácení z očí, rudé čelo od úderů dlaně a touhu odstěhovat se z Brna.
11.11.2019 - 07:38
Olympijský park bude v Brně Foto: ČOV
Letní olympijské hry se uskuteční příští rok v Tokiu, ale Brňané si je užijí i doma. Díky Olympijskému festivalu, který se už podruhé uskuteční v Brně, si jeho návštěvníci vyzkouší na 50 sportů a pro...
11.11.2019 - 07:00
Jihomoravští cestující nebudou moct od prvního ledna v některých vlacích využívat klasické jízdenky Českých drah. Kraj bude jízdenky prodávat sám. Spolu s dalšími třemi kraji se zástupci...
10.11.2019 - 17:13
Kapela Mirai stoupá strmě vzhůru. Vznikla teprve v roce 2014, ale už teď je jednou z nejoblíbenějších v Česku. Jestli alespoň občas posloucháte rádio, refrén jejich nejznámější písničky vám...
10.11.2019 - 07:30
Komentáře