Reklama
reklama

Víkend se ponese ve znamení muzeí i sportu

Aktuální víkend slibuje pestrý výběr aktivit. Bude to muzejní noc, slavnosti jídla, běh pro Paměť národa nebo na některý ze sportovních zápasů?

Největší víkendovou akcí je 15. brněnská muzejní noc, která se koná v sobotu 18. května. Do Brněnské muzejní noci se letos zapojuje 28 kulturních institucí, které otevřenou své brány v 18 hodin, a kromě výstav nabídnou množství kreativních aktivit pro dospělé i děti. Poprvé je partnerem Brněnské muzejní noci také Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje, který zajistí speciální noční linky i do vzdálenějších měst, jako Adamov, Blansko, Křtiny, Znojmo nebo Břeclav. Autobusy budou vyjíždět v 0:30 od Hlavního nádraží.

Masarykova univerzita ku příležitosti svého 100. výročí založení pořádá od pátku do neděle festival MUNIFESTO, přehlídku nabitou filmy, dokumenty a hudbou. Program festivalu tvoří díla, na nichž se výraznou měrou autorsky podílely osobnosti s univerzitou spjaté, případně hrané filmy a dokumenty, které o klíčových osobnostech univerzity pojednávají.

Restaurace, občerstvení, foodtrucky, regionální prodejci, sladké i slané dobroty, pivo a víno. To je nabídka, kterou mohou vyzkoušet návštěvníci Slavností dobrého jídla, které se konají až do soboty na náměstí Svobody.

Sportovně zdatní jedinci si mohou v sobotu přijít zaběhat, neboť se uskuteční rovnou dvě běžecké akce. První z nich je Běh pro Paměť národa. Jeho cílem je nezapomenout na osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů, všech bojovníků za svobodu. Výtěžek Běhu umožní natočit a uchovat další stovky jejich příběhů. Zájemci si mohou vybrat mezi kilometrovou trasou pro rodiny, pěti nebo desíti kilometry. Další běžeckou akcí je šestý ročník zážitkového běhu městem Brno. NN NIGHT RUN 10 kilometrů a charitativní AVON BĚH pět kilometrů na podporu boje proti rakovině prsu. Závod odstartuje ve sportovním areálu Komec a povede kolem řeky Svratky.

I pasivní sportovci si o víkendu také přijdou na své. V sobotu do Brna přijede Třinec a Zbrojovka potřebuje v honbě za svým snem další body. Hraje se od 15 hodin. Ještě předtím můžete podpořit mladé Zbrojováky, kteří sehrají v turnaji O pohár primátorky města Brna ve 14:10 hodin na hřišti číslo dva zápas proti Manchesteru United.

Zdroj: Brno.cz

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře