Reklama
reklama

Víkend připomene německou okupaci. Nabídne ale i hudební a sportovní zážitky

Co dělat o víkendu? Toť otázka, kterou si každý pátek pokládá řada Brňanů. A ani tentokrát není o kulturní akce v moravské metropoli nouze. V hale Rondo budou bojovat zápasníci MMA a Husa na provázku nabídne poezii a jazz. Opomenout se však nesmí ani smutné 80. výročí okupace německými vojsky.

Výročí vstupu německých vojáků na tehdejší československé území připomenou dvě události. V neděli od 11 hodin mohou zájemci přijít a položit květinu na roh ulic Přízová a Spálená, kde nacisté před 80 lety zapálili Velkou synagogu. Hrůzy koncentračních táborů pak v 19:30 připomenou vzpomínky ženy, která pod číslem 2851 strávila dva roky v Osvětimi.

Dvě akce se konají i ku příležitosti Jazzfestu Brno. V sobotu se představí poezie a jazz. Tyto ingredience namíchá trumpetistka a skladatelka Štěpánka Balcarová. Koncert začne v 19:30 hodin v Divadle Husa na provázku. O den později ve stejný čas a na témže místě zahrají trumpetista Peter Evans a Pavel Zlámal Orchestra.

O program nebude nouze ani pro aktivní i pasivní sportovce. V sobotu od 9 hodin v areálu Základní školy Kamínky 5 započne závod Běh kolem Myslivny, přičemž registrace se konají hodinu předem a je možné se přihlásit až na místě. Fanouškům bojových sportů se pak o zábavu od 19 hodin v hale Rondo postará galavečer MMA XFN 17, kde se v kleci utkají nejlepší čeští zápasníci i zápasnice.

Zdroj: Brno.cz

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Hořící odpadní nádobu v podchodu pod hlavním nádražím zpozoroval v neděli brzy ráno pracovník dohledového centra policie.
11.11.2019 - 18:50
Kapela Mandrage    Foto: Lukáš Wagneter
Ještě do letošních Vánoc vydá kapela Mandrage novou desku, na kterou v únoru 2020 naváže koncertní šňůrou po velkých sálech v Praze, Brně, Hradci Králové, Liberci, Českých Budějovicích, Plzni a...
11.11.2019 - 16:03
Varování. Fotka budovy v textu může způsobit návaly nevolnosti, salta v žaludku, malátnost, krvácení z očí, rudé čelo od úderů dlaně a touhu odstěhovat se z Brna.
11.11.2019 - 07:38
Olympijský park bude v Brně Foto: ČOV
Letní olympijské hry se uskuteční příští rok v Tokiu, ale Brňané si je užijí i doma. Díky Olympijskému festivalu, který se už podruhé uskuteční v Brně, si jeho návštěvníci vyzkouší na 50 sportů a pro...
11.11.2019 - 07:00
Jihomoravští cestující nebudou moct od prvního ledna v některých vlacích využívat klasické jízdenky Českých drah. Kraj bude jízdenky prodávat sám. Spolu s dalšími třemi kraji se zástupci...
10.11.2019 - 17:13
Kapela Mirai stoupá strmě vzhůru. Vznikla teprve v roce 2014, ale už teď je jednou z nejoblíbenějších v Česku. Jestli alespoň občas posloucháte rádio, refrén jejich nejznámější písničky vám...
10.11.2019 - 07:30
Komentáře