Reklama
reklama

Víkend připomene německou okupaci. Nabídne ale i hudební a sportovní zážitky

Co dělat o víkendu? Toť otázka, kterou si každý pátek pokládá řada Brňanů. A ani tentokrát není o kulturní akce v moravské metropoli nouze. V hale Rondo budou bojovat zápasníci MMA a Husa na provázku nabídne poezii a jazz. Opomenout se však nesmí ani smutné 80. výročí okupace německými vojsky.

Výročí vstupu německých vojáků na tehdejší československé území připomenou dvě události. V neděli od 11 hodin mohou zájemci přijít a položit květinu na roh ulic Přízová a Spálená, kde nacisté před 80 lety zapálili Velkou synagogu. Hrůzy koncentračních táborů pak v 19:30 připomenou vzpomínky ženy, která pod číslem 2851 strávila dva roky v Osvětimi.

Dvě akce se konají i ku příležitosti Jazzfestu Brno. V sobotu se představí poezie a jazz. Tyto ingredience namíchá trumpetistka a skladatelka Štěpánka Balcarová. Koncert začne v 19:30 hodin v Divadle Husa na provázku. O den později ve stejný čas a na témže místě zahrají trumpetista Peter Evans a Pavel Zlámal Orchestra.

O program nebude nouze ani pro aktivní i pasivní sportovce. V sobotu od 9 hodin v areálu Základní školy Kamínky 5 započne závod Běh kolem Myslivny, přičemž registrace se konají hodinu předem a je možné se přihlásit až na místě. Fanouškům bojových sportů se pak o zábavu od 19 hodin v hale Rondo postará galavečer MMA XFN 17, kde se v kleci utkají nejlepší čeští zápasníci i zápasnice.

Zdroj: Brno.cz

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Majitelé rodinného domku v Šitbořicích vykopali v předzahrádce munici. Pyrotechnik potvrdil, že jde o dělostřeleckou minu z druhé světové války. Na místě ji odpálil.
21.05.2019 - 06:00
Radní Jihomoravského kraje odklepli opravy mostů přes náhon a přes řeku Svitavu v ulici Fryčajova v Brně a rekonstrukci půlkilometrového úseku silnice ve Valtrovicích na Znojemsku. Práce podle...
20.05.2019 - 19:47
Zastávka v Modřicích je prázdná, lidé raději čekají venku Foto: Centrum news
Smrad a špína. Tak by se dal popsat stav čekárny na konečné zastávce tramvaje číslo 2 Modřice, smyčka. Stovky cestujících denně tam čeká na navazující spoj. Sednout si do čekárny se ale odváží...
20.05.2019 - 17:33
Na východní obchvat městské části Brno-Žebětín se v současnosti zpracovává projektová dokumentace. Brněnští radní souhlasili s rozšířením obchvatu o cyklopruhy a chodníky. Chtějí tak zvýšit...
20.05.2019 - 13:55
Komentáře