Reklama
reklama

VIDEO: Zraněný muž vyzýval strážníky k souboji a sundání uniforem. Sám se svlékl do půl těla

Hlídka městské policie směřující v pondělí odpoledne před budovu vlakového nádraží v centru Brna získala od pracovníka operačního střediska informaci o napadání dvou mužů.

Po příchodu na místo zjistila, že se tam nachází už pouze dvaatřicetiletý muž, který měl v obličeji fialové podlitiny. Když spatřil hlídku, okamžitě se zvedl a se svým o rok starším známým odešel do podchodu. Tam je strážníci oslovili a vyzvali k prokázání totožnosti. Zraněný muž na to reagoval jak slovním napadáním hlídky, tak i neklidným popocházením. Přestože ho strážníci vyzvali, aby zůstal v klidu na místě, začal se proti nim rozmachovat rukama. Kolem procházející hlídka státních policistů si vyhrocené situace všimla a po dohodě se strážníky vyčkala na místě. Netrvalo dlouho a ukázalo se, že šlo o prozíravý krok. Zatímco třiatřicetiletý muž čekal na místě kvůli ztotožnění a svého zraněného kamaráda se snažil uklidnit, ten začal přítomné hlídky vyzývat k souboji. Na státní policisty i strážníky křičel, aby si sundali uniformu, a vážnost své pobídky podtrhl tím, že se během okamžiku svlékl do půli těla. Ve chvíli, kdy začal jeden ze strážníků mluvit do vysílačky, agresivní muž se rozmáchl proti jeho kolegovi, a hlídky se rozhodly muže spoutat. Během čekání na sanitku se ukázalo, že jeho chování podpořil i alkohol. Na displeji alkoholtesteru se objevila hodnota 2,4 promile. Strážníci tak muže doprovodili nejen k ošetření do nemocnice, ale následně také na záchytnou stanici. Po vystřízlivění bude muset ke správnímu orgánu kvůli neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

TZ:  MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Komentáře