Reklama
reklama

VIDEO: Zraněný muž vyzýval strážníky k souboji a sundání uniforem. Sám se svlékl do půl těla

Hlídka městské policie směřující v pondělí odpoledne před budovu vlakového nádraží v centru Brna získala od pracovníka operačního střediska informaci o napadání dvou mužů.

Po příchodu na místo zjistila, že se tam nachází už pouze dvaatřicetiletý muž, který měl v obličeji fialové podlitiny. Když spatřil hlídku, okamžitě se zvedl a se svým o rok starším známým odešel do podchodu. Tam je strážníci oslovili a vyzvali k prokázání totožnosti. Zraněný muž na to reagoval jak slovním napadáním hlídky, tak i neklidným popocházením. Přestože ho strážníci vyzvali, aby zůstal v klidu na místě, začal se proti nim rozmachovat rukama. Kolem procházející hlídka státních policistů si vyhrocené situace všimla a po dohodě se strážníky vyčkala na místě. Netrvalo dlouho a ukázalo se, že šlo o prozíravý krok. Zatímco třiatřicetiletý muž čekal na místě kvůli ztotožnění a svého zraněného kamaráda se snažil uklidnit, ten začal přítomné hlídky vyzývat k souboji. Na státní policisty i strážníky křičel, aby si sundali uniformu, a vážnost své pobídky podtrhl tím, že se během okamžiku svlékl do půli těla. Ve chvíli, kdy začal jeden ze strážníků mluvit do vysílačky, agresivní muž se rozmáchl proti jeho kolegovi, a hlídky se rozhodly muže spoutat. Během čekání na sanitku se ukázalo, že jeho chování podpořil i alkohol. Na displeji alkoholtesteru se objevila hodnota 2,4 promile. Strážníci tak muže doprovodili nejen k ošetření do nemocnice, ale následně také na záchytnou stanici. Po vystřízlivění bude muset ke správnímu orgánu kvůli neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

TZ:  MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře