Reklama
reklama

VIDEO: Zloděj kola se v klidu projížděl ulicemi v centru Brna. Kamerový systém mu nedal šanci

Ve druhé polovině minulého týdne došlo k dopadení mladého muže podezřelého z krádeže jízdního kola.

Jízdní kolo v hodnotě přibližně dvaceti tisíc korun nechala mladá žena odstavené před obchodem na Malinovského náměstí a když po několika minutách vyšla ven, už ho nenašla. Obrátila se proto na linku 156 a operační středisko spustilo rozsáhlou spolupráci napříč jednotlivými složkami městské policie. Obsluha kamer hledala na záznamech okamžik zachycující v tu chvíli ještě neznámého člověka, který kolo vzal a odjel na něm. Jakmile se jí to podařilo, pátrala po navazujících záběrech z dalších kamer, až zmapovala celou trasu podezřelého. Přes ulici Cejl se dostal na Přadláckou a postupně dojel na křižovatku Svitavské a Vranovské. Tyto informace si přebíralo operační středisko a ze dvou směrů vyslalo do Husovic nejbližší hlídky. Vedle překvapeného mladíka vzápětí zastavili strážníci, a protože u sebe měl jízdní kolo přesně odpovídající popisu, přivolali státní policisty. Případ jim předali a bicykl na jejich žádost dopravili na policejní služebnu.

TZ: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Bagrováním původních chodníků začala revitalizace prostoru v centru Řečkovic. Nová podoba Palackého náměstí vyjde Městskou část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora na 16 milionů korun.
13.08.2020 - 08:11
Dvacet let seznamuje se životem a vzděláváním nevidomých a těžce slabozrakých dětí i dospělých osob expozice Kultura nevidomých. Její historii od úterý mapuje výstava Jsme tu s vámi již 20 let....
12.08.2020 - 14:05
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Komentáře