Reklama
reklama

VIDEO: Trojice kapsářů okradla mladíka v podchodu u hlavního nádraží. Před strážníky se pokusili peněženku zahodit

Unaveného člověka, který usnul na schodišti v jedné z chodeb podchodu pod brněnským hlavním nádražím, si všimla v pátek po jedné hodině ráno trojice mužů.

Nejmladší z nich začal spícímu mladíkovi prohledávat oblečení, až nahmatal v zadní kapse kalhot peněženku a schoval si ji do svých šatů. Zbylí dva muži se přitom rozhlíželi a hlídali, jestli někdo nejde. Trojice podezřelých ve věku 27, 32 a 54 let se potom odebrala ke konečné trolejbusů v Benešově ulici, kde ji dopadla hlídka pořádkové jednotky městské policie. Obsluze kamer se podařilo nahrát i to, jak sedmadvacetiletý muž u východu z podchodu předstíral, že zakopl u zábradlí, a při tom bleskově na jeden ze schodů odložil peněženku mimo zorný úhel strážníků.

Po okamžitém upozornění dohledovým centrem ji ovšem našli. Vzhledem k důvodnému podezření z trestného činu přivolali státní policisty. Hlídka z místní služebny městské policie mezitím oslovila okradeného šestadvacetiletého mladíka a ten potvrdil, že peněženku postrádá. Strážníci následně asistovali policistům i při převozu dopadených mužů a okradeného na služebnu.

Zdroj: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidiči, kteří nemohli několik měsíců najet v Brně od Bystrce přímo směrem na Pisárky na velký městský okruh, se konečně dočkali. Dostavěla se obslužná komunikace, která napojení zajistí, řekl...
20.01.2020 - 07:30
Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil brněnské hasiče. Cestu si udělal na dvě stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
19.01.2020 - 16:00
V dalším týdnu čeká Brňany opravdu nabitý program. Spousta věcí se odehraje hlavně na krajském úřadě – například přijetí indonéské velvyslankyně v České republice.
19.01.2020 - 07:30
Zaplavat si se žraloky, potopit se ke korálovým útesům, proletět se v hejnu plameňáků, prohlédnout si pandu nebo se dívat lvům přímo do očí. To vše se dá zažít v centru Brna na Radnické 6. ZOO Brno...
18.01.2020 - 16:40
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Komentáře