Reklama
reklama

VIDEO: Strážníci vypátrali muže, který plival na kolemjdoucí a mohl tak vědomě šířit nemoci

Ulice, nádraží i prostředky hromadné dopravy prohledávali v úterý dopoledne strážníci v centru Brna. Snažili se najít muže, který údajně zcela bezdůvodně plival kolemjdoucím do obličeje.

Na tísňové lince městské policie na něj upozornila rozrušená žena, které prý poplival tvář, když šla se svými dětmi po Poříčí. Mladá maminka měla vážné obavy, že by se od bezdomovce mohla nakazit infekčním onemocněním, a číslo 156 proto vytočila bezprostředně po setkání s ním. Díky tomu mohla strážníkům přesně popsat vzhled odcházejícího muže a sdělit jim, do které tramvaje nastoupil. Žena také zdůraznila, že muž údajně plivl do obličeje i další slečně, která šla kolem. Strážníci zkontrolovali několik tramvají a informaci o podezřelém předali prostřednictvím dispečinku i řidičům dopravního podniku. Nakonec se jim čtyřicetiletého muže podařilo po několika desítkách minut najít na Zvonařce. Přiznal se, že na kolemjdoucí skutečně plival, a to přestože si byl vědom, že by mohl být přenašečem infekcí. Před hlídkou podotkl, že ve svém životě už měl asi všechny existující nemoci. S ohledem na tyto okolnosti přivolala k muži státní policisty pro důvodné podezření z trestného činu. Strážníci od muže žádali i vysvětlení jeho těžko pochopitelného chování. Odvětil jim, že šel do sexshopu reklamovat nefunkční erotickou pomůcku. Když mu v prodejně reklamaci neuznali, byl tak rozčílený, že cítil potřebu na všechny kolem sebe plivat. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře