Reklama
reklama

Video: Policisté hledají muže, který vyhrožoval odpálením bomby

Policisté stále nemohou dopadnout muže, který si 19. března vyrazil vybrat peníze do banky v ulici Merhautova. Nic neobvyklého, kdyby muž nevyhrožoval, že u sebe drží bombu a je připraven se odpálit.

Do banky muž vešel ve 14 hodin, načež u jedné z přepážek obsluze podal lístek s oznámením, že chce peníze, nebo odpálí bombu, kterou má u sebe. Bankovní úředník se zastrašit nenechal, pročež muž zamířil k vedlejší přepážce. Tam už s požadavkem pochodil a z banky si odnesl několik desítek tisíc korun.

Kriminalisté vědí, že lupič z banky zamířil do Durďákovy ulice a po ní směrem k ulici Zemědělské. Podle záběrů z bezpečnostních kamer se pachatel nachází ve věku 40 až 50 let, je střední postavy a měří 180 až 190 centimetrů. Oblečený byl v riflích, na hlavě měl modrou kšiltovku s bílým nápisem NY a na nohou hnědé boty. „Muž hovořil česky s cizím přízvukem. Ruce měl hodně zanedbané, pravděpodobně v důsledku těžké manuální práce,“ uvádí policie.

Kriminalisté vyšetřující případ uvítají na tísňové telefonní lince 158 jakékoliv informace vedoucí ke zjištění totožnosti pachatele.

Zdroj: PČR JMK

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Nového moderního bazénu se dočkali žáci ze základní školy Arménská v městské části Brno – Bohunice. Zdejší keramický bazén byl v provozu od roku 1977. V posledních letech už však byl jeho stav...
11.12.2019 - 21:26
Po roce se hlavní nádraží znovu otevře Foto: MMB
V neděli 15. prosince skončí výluka na hlavním vlakovém nádraží v Brně. Vlaky, které kvůli jeho rekonstrukci stavěly na židenickém a provizorním dolním nádraží, se vracejí zpět na hlavní nádraží.
11.12.2019 - 10:53
Komentáře