Reklama
reklama

VIDEO: Policisté zachránili seniora ze zakouřeného bytu

Muž se chystal jít na rybářskou výpravu, při přípravě návnady se mu udělalo nevolno a upadl. Celý jeho byt zahalil hustý kouř.

Hned dvakrát u téměř totožných případů zasahovali v Brně policisté z oddělení hlídkové služby. V pátek a v sobotu zabránili dvěma požárům bytů.

V sobotu se připravoval starší muž na ryby, během toho se mu však udělalo nevolno, upadl a nemohl vstát. Bohužel, ještě před pádem si dal na plotnu vařit kukuřici, jako návnadu pro ryby. Voda po nějaké době vyvřela, kukuřice se začala pálit a celý byt zahalil hustý kouř. Přivolaní policisté na nic nečekali, u bytu ze kterého unikal kouř, vykopli dveře a za nimi na zemi nalezli sípajícího seniora,“ popsal policejní mluvčí David Chaloupka. 

Otřeseného muže rychle vynesli ven, aby se mohl nadýchat čerstvého vzduchu, další z mužů zákona mezitím zlikvidoval spoušť na sporáku.

Popsaný scénář se odehrál téměř podobně i o den dříve v Židenicích. Zde si muž ohříval ve svém bytě jídlo na sporáku a usnul. Muž se nadýchal zplodin, ztratil orientaci a nemohl se z bytu dostat. I zde mu pomohli přivolaní policisté, kteří museli vykoponout dveře a muže z bytu vyvést,“ uvedl policejní  mluvčí David Chalpupka. Protože se během zásahu policisté rovněž sami nadýchali zplodin, museli i oni vyhledat lékaře.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Unikátní laserový detekční systém, vytvářející neprodyšnou síť vzdušného prostoru nad vybranými objekty, dnes představili zástupci ČEZ přímo v Jaderné elektrárně Dukovany. Cílem nového systému je...
24.11.2020 - 16:13
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně již téměř měsíc odkládá plánované operace a zákroky, a to u všech oborů, které odklad umožňují. V současné době se pozvolně vrací k tzv. elektivní operativě.
24.11.2020 - 08:21
Odcizené zboží ze supermarketu bude zadrženého muže stát víc, než si vůbec pomyslel.
23.11.2020 - 08:50
Náprava historických křivd někdy trvá dekády, důkazem může být znovuobnovení čestného titulu doktor technických věd pro Jana Antonína Baťu, který o svůj titul dr.h.c. přišel z politických důvodů v...
22.11.2020 - 04:18
Ke stovkám standardních PCR testů přidává ČEZ navíc ještě antigenní testování. Zaměří se především na pracovníky v provozech, které jsou nezbytné pro fungování České republiky. Jako první se nové...
20.11.2020 - 10:29
Neosvětlené vozidlo jedoucí do protisměru zpozorovala v pondělí odpoledne hlídka městské policie ve Vlhké ulici.
19.11.2020 - 14:56
Komentáře