Reklama
reklama

VIDEO: Policisté zachránili seniora ze zakouřeného bytu

Muž se chystal jít na rybářskou výpravu, při přípravě návnady se mu udělalo nevolno a upadl. Celý jeho byt zahalil hustý kouř.

Hned dvakrát u téměř totožných případů zasahovali v Brně policisté z oddělení hlídkové služby. V pátek a v sobotu zabránili dvěma požárům bytů.

V sobotu se připravoval starší muž na ryby, během toho se mu však udělalo nevolno, upadl a nemohl vstát. Bohužel, ještě před pádem si dal na plotnu vařit kukuřici, jako návnadu pro ryby. Voda po nějaké době vyvřela, kukuřice se začala pálit a celý byt zahalil hustý kouř. Přivolaní policisté na nic nečekali, u bytu ze kterého unikal kouř, vykopli dveře a za nimi na zemi nalezli sípajícího seniora,“ popsal policejní mluvčí David Chaloupka. 

Otřeseného muže rychle vynesli ven, aby se mohl nadýchat čerstvého vzduchu, další z mužů zákona mezitím zlikvidoval spoušť na sporáku.

Popsaný scénář se odehrál téměř podobně i o den dříve v Židenicích. Zde si muž ohříval ve svém bytě jídlo na sporáku a usnul. Muž se nadýchal zplodin, ztratil orientaci a nemohl se z bytu dostat. I zde mu pomohli přivolaní policisté, kteří museli vykoponout dveře a muže z bytu vyvést,“ uvedl policejní  mluvčí David Chalpupka. Protože se během zásahu policisté rovněž sami nadýchali zplodin, museli i oni vyhledat lékaře.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Nejméně tři týdny nebude fungovat specifický brněnský orloj na náměstí Svobody. V centru města stojí již 10 let, nyní jej čeká neodkladná repase. Skleněnky, které ze stroje pravidelně padají v 11...
10.07.2020 - 08:24
Pro všechny příznivce letních slavností s koncerty a pivními značkami z portfolia společnosti HEINEKEN nemáme dobrou zprávu. Den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno (28. 8.), Den Starobrna (5. 9...
09.07.2020 - 19:44
Seznámit se s tradičními řemesly a se světem našich prababiček a pradědečků umožní malým i velkým návštěvníkům celodenní program s názvem Příběh o železe a dřevu. Ten otevře druhou červencovou sobotu...
09.07.2020 - 16:10
Společnost SAKO Brno ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou a se společností Green Solution loni v červnu spustila výzkumný projekt sledující potravinový odpad v černých popelnicích.
09.07.2020 - 10:27
Podle sumáře kvality ovzduší v České republice za loňský rok obsadila nelichotivé druhé místo Zvonařka. Podle hydrometeorologů je viník zhoršení jasný. Stavební práce. Nyní Brno plánuje, jak kvalitu...
09.07.2020 - 08:53
O tom, že krást během nouzového stavu se nevyplácí, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ten v Brně odcizil pět kousků pečiva.
08.07.2020 - 13:53
Komentáře