Reklama
reklama

VIDEO: Podnapilý muž vyzval strážníka na souboj

Středem silnice přímo proti přijíždějícímu služebnímu vozidlu městské policie si to ve čtvrtek namířil sedmatřicetiletý chodec na Pálavském náměstí.

Strážníci před mužem zastavili a předpokládali, že jim své chování vysvětlí. Ten se ale místo toho rozkřičel, a když s ním chtěli projednat prohřešek proti zákonu o silničním provozu, stáčel neustále řeč ke svým nedávným příhodám. Sám od sebe přiznal, že je opilý, a odhadl, že má přes dvě promile. Doklady u sebe neměl a než hlídce nadiktoval své osobní údaje, vulgárně ji urážel. Zákonné výzvy strážníků bral na lehkou váhu a bez zjevné souvislosti se vydával za občanskou hlídku. Zřejmě ve snaze blýsknout se svými znalostmi začal hlasitě citovat neexistující pasáž ústavy. K podezřením z několika přestupků proti veřejnému pořádku pak přibylo ještě podezření z porušení městské vyhlášky o pití alkoholu. Jednoho ze zasahujících strážníků vyzýval k souboji a jeho odmítnutí uzavřel výhružkou, že mu zlomí vaz. Strážníci přivolali na místo hlídku Policie České republiky, a ta si případ převzala pro důvodné podezření z trestného činu.

TZ: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Bagrováním původních chodníků začala revitalizace prostoru v centru Řečkovic. Nová podoba Palackého náměstí vyjde Městskou část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora na 16 milionů korun.
13.08.2020 - 08:11
Dvacet let seznamuje se životem a vzděláváním nevidomých a těžce slabozrakých dětí i dospělých osob expozice Kultura nevidomých. Její historii od úterý mapuje výstava Jsme tu s vámi již 20 let....
12.08.2020 - 14:05
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Komentáře