Reklama
reklama

VIDEO: Nezletilí sourozenci vyjeli do ulic v autech svých prarodičů. Patnáctiletá dívka ujížděla policistům a bourala

Nebezpečnou zábavu v době karantény zvolili dva nezletilí sourozenci z Brna. Bez vědomí prarodičů si vypůjčili jejich vozy a rozhodli se pro projížďku nočním městem. Patnáctiletá dívka při honičce s policisty nezvládla řízení a vjela na zastávku.

Pozornost policistů z oddělení hlídkové služby upoutala nezvyklá jízda Peugeotu. Rozhodli se proto mladou ženu za volantem zkontrolovat. „Ta však zpanikařila a začala policejnímu vozu ujíždět. V Řečkovicích vůz ve vysoké rychlosti nezvládla, dostala smyk a vjela na autobusovou zastávku,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. 

Dívčina spanilá jízda nočním Brnem tak skončila havárií, při které zdemolovala dopravní značku a odpadkový koš. 

Policisté si nejprve mysleli, že za chováním řidičky stojí alkohol. „To se však nepotvrdilo. Ukázalo se totiž, že dívka za volantem má teprve patnáct let a tomu odpovídají i její řidičské schopnosti,“ doplnil mluvčí.

Tím však celý případ neskončil. Za chvíli totiž na místo nehody dorazilo druhé auto, které řídil školaččin čtrnáctiletý bratr. Ten sice zvládl řízení bez kolize, i tak jej ale nepříjemnosti neminou. „Odpovědnost za mladšího sourozence mají rodiče. S dívkou, která už je trestně odpovědná, řeší policisté dopravní nehodu i podezření z přečinu neoprávněného užívání motorového vozidla,“ vysvětlil Chaloupka.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Unikátní laserový detekční systém, vytvářející neprodyšnou síť vzdušného prostoru nad vybranými objekty, dnes představili zástupci ČEZ přímo v Jaderné elektrárně Dukovany. Cílem nového systému je...
24.11.2020 - 16:13
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně již téměř měsíc odkládá plánované operace a zákroky, a to u všech oborů, které odklad umožňují. V současné době se pozvolně vrací k tzv. elektivní operativě.
24.11.2020 - 08:21
Odcizené zboží ze supermarketu bude zadrženého muže stát víc, než si vůbec pomyslel.
23.11.2020 - 08:50
Náprava historických křivd někdy trvá dekády, důkazem může být znovuobnovení čestného titulu doktor technických věd pro Jana Antonína Baťu, který o svůj titul dr.h.c. přišel z politických důvodů v...
22.11.2020 - 04:18
Ke stovkám standardních PCR testů přidává ČEZ navíc ještě antigenní testování. Zaměří se především na pracovníky v provozech, které jsou nezbytné pro fungování České republiky. Jako první se nové...
20.11.2020 - 10:29
Neosvětlené vozidlo jedoucí do protisměru zpozorovala v pondělí odpoledne hlídka městské policie ve Vlhké ulici.
19.11.2020 - 14:56
Komentáře