Reklama
reklama

VIDEO: Nezletilí sourozenci vyjeli do ulic v autech svých prarodičů. Patnáctiletá dívka ujížděla policistům a bourala

Nebezpečnou zábavu v době karantény zvolili dva nezletilí sourozenci z Brna. Bez vědomí prarodičů si vypůjčili jejich vozy a rozhodli se pro projížďku nočním městem. Patnáctiletá dívka při honičce s policisty nezvládla řízení a vjela na zastávku.

Pozornost policistů z oddělení hlídkové služby upoutala nezvyklá jízda Peugeotu. Rozhodli se proto mladou ženu za volantem zkontrolovat. „Ta však zpanikařila a začala policejnímu vozu ujíždět. V Řečkovicích vůz ve vysoké rychlosti nezvládla, dostala smyk a vjela na autobusovou zastávku,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. 

Dívčina spanilá jízda nočním Brnem tak skončila havárií, při které zdemolovala dopravní značku a odpadkový koš. 

Policisté si nejprve mysleli, že za chováním řidičky stojí alkohol. „To se však nepotvrdilo. Ukázalo se totiž, že dívka za volantem má teprve patnáct let a tomu odpovídají i její řidičské schopnosti,“ doplnil mluvčí.

Tím však celý případ neskončil. Za chvíli totiž na místo nehody dorazilo druhé auto, které řídil školaččin čtrnáctiletý bratr. Ten sice zvládl řízení bez kolize, i tak jej ale nepříjemnosti neminou. „Odpovědnost za mladšího sourozence mají rodiče. S dívkou, která už je trestně odpovědná, řeší policisté dopravní nehodu i podezření z přečinu neoprávněného užívání motorového vozidla,“ vysvětlil Chaloupka.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře