Reklama
reklama

VIDEO: Motorkář se Brnem řítil rychlostí 216 km/h, druhý jel jen o 20 km/h pomaleji

Přestože projeli kolem policejní hlídky, s povolenou rychlostí si motorkáři v brněnské Ostravské ulici příliš hlavu nelámali.

Nejvyšší povolenou rychlost významně překročili v pondělí dva motorkáři v Brně. První motorkář se svou Yamahou kolem policistů prohnal rychlostí 196 km/h. O patnáct minut později, na stejném místě jen v opačném směru, jeho výsledek překonal další motorkář s motocyklem BMW. Tomu policisté naměřili rychlost 216 km/h,“ popsal mluvčí policistů David Chaloupka.

Policejní hlídka oba hříšníky dostihla. Za tak výrazné překročení rychlosti jim hrozí nejen tučná pokuta, ale také zákaz řízení.

Podle policistů jsou právě motorkáři často těmi účastníky silničního provozu, kteří povolenou rychlost často překračují, přestože se tak vystavují značnému riziku a nebezpečí. Ani motorkář není schopen ve vysokých rychlostech reagovat na dění a možná rizika v okolí. Ostatní účastníci silničního provozu také nepočítají s tak rychlou jízdou a mohou být překvapeni, když se u nich motorka znenadání objeví. V úleku mohou častěji chybovat,“ upozornil David Chaloupka. Nezapomínejte také, že motorka má mnohem menší styčnou plochu pneumatiky s povrchem vozovky a v případě nouzového brždění má delší brzdnou dráhu než auto na čtyřech kolech,“ dodal.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Nejméně tři týdny nebude fungovat specifický brněnský orloj na náměstí Svobody. V centru města stojí již 10 let, nyní jej čeká neodkladná repase. Skleněnky, které ze stroje pravidelně padají v 11...
10.07.2020 - 08:24
Pro všechny příznivce letních slavností s koncerty a pivními značkami z portfolia společnosti HEINEKEN nemáme dobrou zprávu. Den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno (28. 8.), Den Starobrna (5. 9...
09.07.2020 - 19:44
Seznámit se s tradičními řemesly a se světem našich prababiček a pradědečků umožní malým i velkým návštěvníkům celodenní program s názvem Příběh o železe a dřevu. Ten otevře druhou červencovou sobotu...
09.07.2020 - 16:10
Společnost SAKO Brno ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou a se společností Green Solution loni v červnu spustila výzkumný projekt sledující potravinový odpad v černých popelnicích.
09.07.2020 - 10:27
Podle sumáře kvality ovzduší v České republice za loňský rok obsadila nelichotivé druhé místo Zvonařka. Podle hydrometeorologů je viník zhoršení jasný. Stavební práce. Nyní Brno plánuje, jak kvalitu...
09.07.2020 - 08:53
O tom, že krást během nouzového stavu se nevyplácí, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ten v Brně odcizil pět kousků pečiva.
08.07.2020 - 13:53
Komentáře