Reklama
reklama

VIDEO: Motorkář se Brnem řítil rychlostí 216 km/h, druhý jel jen o 20 km/h pomaleji

Přestože projeli kolem policejní hlídky, s povolenou rychlostí si motorkáři v brněnské Ostravské ulici příliš hlavu nelámali.

Nejvyšší povolenou rychlost významně překročili v pondělí dva motorkáři v Brně. První motorkář se svou Yamahou kolem policistů prohnal rychlostí 196 km/h. O patnáct minut později, na stejném místě jen v opačném směru, jeho výsledek překonal další motorkář s motocyklem BMW. Tomu policisté naměřili rychlost 216 km/h,“ popsal mluvčí policistů David Chaloupka.

Policejní hlídka oba hříšníky dostihla. Za tak výrazné překročení rychlosti jim hrozí nejen tučná pokuta, ale také zákaz řízení.

Podle policistů jsou právě motorkáři často těmi účastníky silničního provozu, kteří povolenou rychlost často překračují, přestože se tak vystavují značnému riziku a nebezpečí. Ani motorkář není schopen ve vysokých rychlostech reagovat na dění a možná rizika v okolí. Ostatní účastníci silničního provozu také nepočítají s tak rychlou jízdou a mohou být překvapeni, když se u nich motorka znenadání objeví. V úleku mohou častěji chybovat,“ upozornil David Chaloupka. Nezapomínejte také, že motorka má mnohem menší styčnou plochu pneumatiky s povrchem vozovky a v případě nouzového brždění má delší brzdnou dráhu než auto na čtyřech kolech,“ dodal.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně již téměř měsíc odkládá plánované operace a zákroky, a to u všech oborů, které odklad umožňují. V současné době se pozvolně vrací k tzv. elektivní operativě.
24.11.2020 - 08:21
Odcizené zboží ze supermarketu bude zadrženého muže stát víc, než si vůbec pomyslel.
23.11.2020 - 08:50
Náprava historických křivd někdy trvá dekády, důkazem může být znovuobnovení čestného titulu doktor technických věd pro Jana Antonína Baťu, který o svůj titul dr.h.c. přišel z politických důvodů v...
22.11.2020 - 04:18
Ke stovkám standardních PCR testů přidává ČEZ navíc ještě antigenní testování. Zaměří se především na pracovníky v provozech, které jsou nezbytné pro fungování České republiky. Jako první se nové...
20.11.2020 - 10:29
Neosvětlené vozidlo jedoucí do protisměru zpozorovala v pondělí odpoledne hlídka městské policie ve Vlhké ulici.
19.11.2020 - 14:56
I v letošním roce poputuje z Bílovic nad Svitavou do Brna vánoční strom, který bude, jak již je tradicí, tažen koňským spřežením.
18.11.2020 - 17:39
Komentáře