Reklama
reklama

VIDEO: Bomba v Kuřimi způsobila strach

Pondělní ráno bylo pro obyvatele Kuřimi plné strachu a nevědomosti. Téměř tři sta obyvatel totiž muselo být evakuováno. Důvodem byla bomba, která zde byla objevena.

Místní hledač kovů se v neděli večer vydal na lov. Nečekal však, že poblíž lesa nedaleko obydlené části města Kuřim, nalezne bombu. Konkrétně se jednalo o leteckou pumu z druhé světové války. 

Na místo nálezu dorazili policisté i pyrotechnik, který po prohlídce pumy rozhodl o její likvidaci. Ta byla určená na pondělní dopoledne. V noci proto místo nálezu policisté bedlivě střežili. 

V pondělí dopoledne však byla při práci pyrotechniků nutná evakuace obyvatel přilehlé obytné části města. Téměř tři sta obyvatel tedy strávilo část pondělního dopoledne mimo své domovy. 

Pyrotechnikům se nakonec podařilo padesátikilogramovou bombu sovětstké výroby po více než dvou hodinách deaktivovat. Poté ji odvezli k následné likvidaci. 

Během evakuace obyvatel a následné práci pyrotechniků nebyl nikdo zraněn, jedna osoba z evakuovaných ale přesto musela být ošetřena záchranáři. Utrpěla totiž šok. 

Zdroj: pčr 

 

Autor: 
Veronika Maurerová
Aktuálně
S komplikacemi musí počítat řidiči, kteří se vydají po silnici I/43 spojující Brno se Svitavami. Poblíž Kuřimi totiž v sobotu ráno začali pracovat silničáři. Místem se projíždí kyvadlově.
04.07.2020 - 17:40
Fanoušci sportu se nemusí obávat. Stejně jako Olympijské hry v Tokiu se na příští rok přesouvá i brněnský Olympijský festival.
04.07.2020 - 09:37
Spojení divadla a prostředí zámku Slavkov – Austerlitz si mohou diváci užít od prvního červencového pondělí. Slavkovské nádvoří totiž ovládne Letní scéna Divadla Bolka Polívky.
03.07.2020 - 12:00
Centrum jihomoravské metropole bude od září rozděleno do několika podoblastí. Zpřísní se rovněž udělování povolení k vjezdu.
03.07.2020 - 08:19
Krajské dožínky se v letošním roce uskuteční poslední srpnovou neděli. Vůbec poprvé je bude hostit Hodonín. Na akci kraj vyčlenil 1 milion korun.
02.07.2020 - 17:56
Začátek léta již popáté otevře PonavaFest – open air festival v největším brněnském parku v Lužánkách. Oproti minulým ročníkům, kdy se kulturní produkce soustředila do několika dnů, je tento ročník...
02.07.2020 - 11:20
Komentáře