Reklama
reklama

VIDEO: Bomba v Kuřimi způsobila strach

Pondělní ráno bylo pro obyvatele Kuřimi plné strachu a nevědomosti. Téměř tři sta obyvatel totiž muselo být evakuováno. Důvodem byla bomba, která zde byla objevena.

Místní hledač kovů se v neděli večer vydal na lov. Nečekal však, že poblíž lesa nedaleko obydlené části města Kuřim, nalezne bombu. Konkrétně se jednalo o leteckou pumu z druhé světové války. 

Na místo nálezu dorazili policisté i pyrotechnik, který po prohlídce pumy rozhodl o její likvidaci. Ta byla určená na pondělní dopoledne. V noci proto místo nálezu policisté bedlivě střežili. 

V pondělí dopoledne však byla při práci pyrotechniků nutná evakuace obyvatel přilehlé obytné části města. Téměř tři sta obyvatel tedy strávilo část pondělního dopoledne mimo své domovy. 

Pyrotechnikům se nakonec podařilo padesátikilogramovou bombu sovětstké výroby po více než dvou hodinách deaktivovat. Poté ji odvezli k následné likvidaci. 

Během evakuace obyvatel a následné práci pyrotechniků nebyl nikdo zraněn, jedna osoba z evakuovaných ale přesto musela být ošetřena záchranáři. Utrpěla totiž šok. 

Zdroj: pčr 

 

Autor: 
Veronika Maurerová
Aktuálně
K již zavedeným omezením v jízdních řádech vlaků se přidávají další. V jihomoravském kraji nebudou moci lidé využívat některé spoje. Důvodem je nižší počet cestujících v souvislosti s vyhlášeným...
04.04.2020 - 08:26
Nebezpečnou zábavu v době karantény zvolili dva nezletilí sourozenci z Brna. Bez vědomí prarodičů si vypůjčili jejich vozy a rozhodli se pro projížďku nočním městem. Patnáctiletá dívka při honičce s...
03.04.2020 - 12:34
Přeplněné školky a stále rostoucí popularita Bystrce u těch, kdo si vybírají novou adresu pro život. To jsou důvody, proč brněnští radní chystají výstavbu nové školky při ulici Nad Dědinou.
03.04.2020 - 08:30
Od poloviny dubna neodbočí řidiči ze Žerotínova náměstí na ulici Veveří. Začnou zde totiž opravy tramvajové trati a inženýrských sítí.
02.04.2020 - 14:24
Často přeplněné kontejnery hyzdící Burianovo náměstí v brněnských Žabovřeskách brzy nahradí novinka. Tři podzemní zásobníky, každý o objemu 3 tisíce litrů.
02.04.2020 - 08:00
Propadl vám v posledních dnech řidičák? Na úřad nyní nechoďte, vyzývá Brňany vedení města. Magistrát je sice ve zkrácených úředních hodinách v provozu, některé úkony ale během nouzového stavu řešit...
01.04.2020 - 13:57
Komentáře