Reklama
reklama

Vídeň rozhodla zápas v poslední třetině

Znojmo ve značně oslabené a kombinované sestavě sehrálo s favorizovanými Capitals vyrovnanou partii. V závěru druhé třetiny se ve vlastním oslabení díky Lucianimu dokonce dostalo do vedení, dva góly domácích ve třetí části ale skóre otočily.

K rozsáhlé marodce ve znojemském mužstvu se před utkáním přidala i chřipková epidemie, alespoň tři pětky Orlů ve Vídni tak trenéři poslepovali i díky výpomoci z Moravských Budějovic. Do mužstva se vrátil Martin Kosnar, svůj debut v EBEL pak prožil osmnáctiletý Ondřej Svoboda. V brance začal opět Dominik Groh.

První třetina se nesla ve znamení znojemských vyloučení. Český celek putoval na trestnou lavici hned čtyřikrát, bránil se ale statečně a nepouštěl soupeře do větších šancí. Když už se Vídeňští dostali do zakončení, naráželi na dobře chytajícího Groha. Ani jedna z jejich šestnácti střel v úvodní třetině tak nenašla cestu do branky.

Znojmo ve druhé třetině vyrovnalo hru a i když se občas v delších střídáních dostávalo pod tlak, dokázalo držet s domácími krok. Vyrovnané partii chyběly góly, do nadějných pozic se na jedné straně dostal Holzapfel, na druhé Luciani. Gól ale paradoxně přineslo až oslabení Orlů v závěru druhé třetiny. Mikliš vyslal do jízdy Anthonyho Lucianiho, nejproduktivnější hráč ligy zamíchal s pukem a poslal jej za záda Zapolskiho.

Do třetí třetiny vstoupili Capitals velmi aktivně s jasným cílem otočit vývoj zápasu. To se jim postupně také podařilo. Nejprve ve 44. minutě zakončil rychlý útok přesnou ranou Ty Loney, o šest minut později pak Dario Winkler přebral přihrávku mezikruží, sjel si blíže k brance a procedil svůj švih skrz Groha o pár centimetrů za čáru. Orli nesložili zbraně, v závěrečných minutách měli k dispozici přesilovku, zkusili i hru bez brankáře, na vyrovnání to však tentokrát nestačilo.

Branky a nahrávky: 44. Loney (Wukovits, Fischer), 50. Winkler (Grosslercher, Dorion) – 39. Luciani (Mikliš, Češík).
Rozhodčí: K. Nikolić, Piragić – Hribar, Nagy.
Vyloučení: 2:7.
Bez využitíV oslabení: 0:1.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Rada městské části Brno-střed rozhodla o odpuštění poplatku za služby všem prodejcům na Zelném trhu, a to s platností od 1. července až do 7. listopadu, kdy končí sezona prodeje na tržišti.
14.07.2020 - 15:36
Západní část areálu Špitálka se promění v moderní chytrou nízkoenergetickou čtvrť. Na konci května letošního roku postoupil čtyři roky chystaný projekt do své další fáze.
14.07.2020 - 09:23
Dočasné zrušení přechodu před Vaňkovkou na ulici Úzké se podepsalo na zmatcích, které často předváděli nebezpečně přecházející chodci.
13.07.2020 - 16:52
Zájemci o komentované prohlídky si můžou vybrat z několika vypsaných termínů.
13.07.2020 - 08:39
Pod lavičkami, mezi garážemi, v křoví i u kolejí, všude tam se v průběhu čtvrtka pohybovali brněnští strážníci při cíleném sběru pohozených injekčních stříkaček.
12.07.2020 - 10:46
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje dnes 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020.
12.07.2020 - 07:29
Komentáře