Reklama
reklama

Veveří bez tramvají a zpožděná Plotní?

Předposlední květnové pondělí naplno začala jedna z největší oprav letošního roku, kterou pocítí cestující brněnskou městskou hromadnou dopravou. Veveří ulicí neprojedou noční autobusy a omezen je i provoz šalin, od konce června začne uzavírka tramvajové dopravy úplně. Komplikace stále čekají na cestující i kvůli projektu Tramvaj Plotní, ten bude totiž dokončen později.

Od Žerotínova náměstí po Smetanovu ulici jezdí tramvaje nyní pouze po jedné koleji. Opravy kolejové trati v lokalitě navázaly na rekonstrukci inženýrských sítí a povrchu silnice. Ta je podle brněnské primátorky Markéty Vaňkové nezbytná. Hrozí totiž, že především inženýrské sítě by zvýšený provoz v ulici
nemusely vydržet. „Především se jedná o vodovodní řad z roku 1929 v úseku od Žerotínova náměstí po ulici Slovákova, kde došlo jen v lednu už ke třem haváriím. Důsledkem bylo přerušení dodávek pitné vody a s tím spojené komplikace pro místní,“ popsala primá torka města Markéta Vaňková.

Zatímco nyní je v místě provoz tramvají částečně omezen, vůbec jím neprojíždí noční autobusové rozjezdy. Ty vozí cestující odklonem přes ulice Kotlářská a Kounicova a zastávky Nerudova a Grohova jimi nejsou vůbec obsluhovány. Stejný osud však čeká od konce června i tramvaje. Do konce srpna by totiž po Veveří neměly jezdit vůbec. Všichni, kdo se těšili, že se tramvají již brzy svezou od brněnského hlavního nádraží až do Komárova, budou muset oslavy ještě odložit. Dokončení projektu Tramvaj Plotní se totiž opozdí téměř o rok. Hotovo by tu mělo být až na konci letních prázdnin v příštím roce. Ke změně harmonogramu došlo kvůli snaze co nejrychleji zprovoznit ulici Dornych pro motoristy. To ocenil profesionální řidič Marek Vojtěchovský. „Jízda v omezeném počtu pruhů není v centru města nikdy příjemná a tady v tom frekventovaném místě dvojnásob,“ myslí si. Zpoždění projektu vadí například paní Aleně. „Bydlíme vzadu v Komárově a to cestování není příjemné. Ještě před koronavirem byly autobusy vždycky večer hodně plné a celkově bychom už chtěli, aby se nám vše vrátilo do normálu. Chápu, že je potřeba věci zlepšovat, ale už je to pro nás dlouhé,“ popsala.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře