Reklama
reklama

Veveří bez tramvají a zpožděná Plotní?

Předposlední květnové pondělí naplno začala jedna z největší oprav letošního roku, kterou pocítí cestující brněnskou městskou hromadnou dopravou. Veveří ulicí neprojedou noční autobusy a omezen je i provoz šalin, od konce června začne uzavírka tramvajové dopravy úplně. Komplikace stále čekají na cestující i kvůli projektu Tramvaj Plotní, ten bude totiž dokončen později.

Od Žerotínova náměstí po Smetanovu ulici jezdí tramvaje nyní pouze po jedné koleji. Opravy kolejové trati v lokalitě navázaly na rekonstrukci inženýrských sítí a povrchu silnice. Ta je podle brněnské primátorky Markéty Vaňkové nezbytná. Hrozí totiž, že především inženýrské sítě by zvýšený provoz v ulici
nemusely vydržet. „Především se jedná o vodovodní řad z roku 1929 v úseku od Žerotínova náměstí po ulici Slovákova, kde došlo jen v lednu už ke třem haváriím. Důsledkem bylo přerušení dodávek pitné vody a s tím spojené komplikace pro místní,“ popsala primá torka města Markéta Vaňková.

Zatímco nyní je v místě provoz tramvají částečně omezen, vůbec jím neprojíždí noční autobusové rozjezdy. Ty vozí cestující odklonem přes ulice Kotlářská a Kounicova a zastávky Nerudova a Grohova jimi nejsou vůbec obsluhovány. Stejný osud však čeká od konce června i tramvaje. Do konce srpna by totiž po Veveří neměly jezdit vůbec. Všichni, kdo se těšili, že se tramvají již brzy svezou od brněnského hlavního nádraží až do Komárova, budou muset oslavy ještě odložit. Dokončení projektu Tramvaj Plotní se totiž opozdí téměř o rok. Hotovo by tu mělo být až na konci letních prázdnin v příštím roce. Ke změně harmonogramu došlo kvůli snaze co nejrychleji zprovoznit ulici Dornych pro motoristy. To ocenil profesionální řidič Marek Vojtěchovský. „Jízda v omezeném počtu pruhů není v centru města nikdy příjemná a tady v tom frekventovaném místě dvojnásob,“ myslí si. Zpoždění projektu vadí například paní Aleně. „Bydlíme vzadu v Komárově a to cestování není příjemné. Ještě před koronavirem byly autobusy vždycky večer hodně plné a celkově bychom už chtěli, aby se nám vše vrátilo do normálu. Chápu, že je potřeba věci zlepšovat, ale už je to pro nás dlouhé,“ popsala.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře