Reklama
reklama

Vesnicí roku Jihomoravského kraje se staly Morůvky

Morůvky na Břeclavsku získaly Zlatou stuhu v krajském kole soutěže Vesnice roku 2019. Vítězství dosáhly za přínos mládeže k uchování a rozšíření místních tradičních krojů a jejich věrohodnou prezentaci, aktivitu v oblasti kultury a mimořádný vztah k tamním umělcům a rozvoj v oblasti životního prostředí. Morůvky tak postupují do celostátního kola soutěže.

Zelenou stuhu získaly Velatice za péči o životní prostředí. To znamená výsadbu dřevin, úpravu veřejných prostranství a práci na navrácení ovocných a listnatých dřevin do krajiny. Bílou stuhu za činnost mládeže komise udělila Kostelci a Modrou stuhu za udržování tradic a vztah k folklóru a sportu obci Následovice.

Diplom za knihovnické služby získaly Moutnice. Kroniku nejvzorněji vedla obec Železné a o historickou zástavbu obce se nejpříkladněji staraly Sudoměřice.

Soutěž Vesnice roku se koná od roku 1995. Obce přihlášené do soutěže jsou hodnoceny v oblastech koncepčních dokumentů, společenského života, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanské vybavenosti, inženýrských sítí a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informačních technologií obce.

Výsledky celostátního kola budou vyhlášeny 14. srpna 2019 v Luhačovicích.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
Komentáře