Reklama
reklama

Vesnicí roku Jihomoravského kraje se staly Morůvky

Morůvky na Břeclavsku získaly Zlatou stuhu v krajském kole soutěže Vesnice roku 2019. Vítězství dosáhly za přínos mládeže k uchování a rozšíření místních tradičních krojů a jejich věrohodnou prezentaci, aktivitu v oblasti kultury a mimořádný vztah k tamním umělcům a rozvoj v oblasti životního prostředí. Morůvky tak postupují do celostátního kola soutěže.

Zelenou stuhu získaly Velatice za péči o životní prostředí. To znamená výsadbu dřevin, úpravu veřejných prostranství a práci na navrácení ovocných a listnatých dřevin do krajiny. Bílou stuhu za činnost mládeže komise udělila Kostelci a Modrou stuhu za udržování tradic a vztah k folklóru a sportu obci Následovice.

Diplom za knihovnické služby získaly Moutnice. Kroniku nejvzorněji vedla obec Železné a o historickou zástavbu obce se nejpříkladněji staraly Sudoměřice.

Soutěž Vesnice roku se koná od roku 1995. Obce přihlášené do soutěže jsou hodnoceny v oblastech koncepčních dokumentů, společenského života, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanské vybavenosti, inženýrských sítí a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informačních technologií obce.

Výsledky celostátního kola budou vyhlášeny 14. srpna 2019 v Luhačovicích.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
04.06.2020 - 14:29
Opravy kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení i zastávek městské hromadné dopravy. To vše čeká frekventovanou Lesnickou ulici v Černých Polích.
04.06.2020 - 07:44
Výherci čtenářské soutěže zavítali s magazínem Centrum news na premiéru představení Legenda do Cirkusu Humberto. Ta se odehrála v brněnském Komárově na Hněvkovského ulici.
03.06.2020 - 18:11
Na velmi nezvyklou situaci upozornil včera v podvečer městskou policii muž procházející přes prostranství před Janáčkovým divadlem. U světelné kašny tam seděli muž se ženou a ve vodě oplachovali...
03.06.2020 - 15:33
Zcela nový pohled na okolí vlakového nádraží se Brňanům naskytne zřejmě již za dva roky. Podle plánů skupiny Crestyl půjde k zemi obchodní dům na Dornychu v roce 2022 a následně se tu začne stavět....
03.06.2020 - 08:17
Dlouhodobý nedostatek míst v mateřinkách a stále rostoucí počet obyvatel Bystrce. Právě z těchto důvodů připravují brněnští radní výstavbu mateřské školky při ulici Nad Dědinou. Projektovat ji bude...
02.06.2020 - 16:35
Komentáře