Reklama
reklama

Velký policejní zátah na diskotéce: Drogy a opilí mladiství

Plánovaný policejní zátah na diskotéku v Moravském Krumlově na Znojemsku se uskutečnil v pátek 28. června v nočních hodinách. Policisté našli drogy a opilé mladistvé.
Kontrola alkoholu v krvi Foto: Centrum news
Policisté našli také drogy Foto: PČR JMK

Dlouhodobě připravovaná a operativně rozpracovaná akce dostala svoji finální podobu v pátek v nočních hodinách. Zjištěné informace vedly policisty do diskoklubu v Moravském Krumlově. Podle informací kriminalistů z Oddělení obecné kriminality ze Znojma, kteří tuto akci dlouho plánovali a zjišťovali k ní informace, mělo v tomto podniku opakovaně docházet k distribuci a užívání omamných a psychotropních látek a požívání alkoholu mladistvými osobami.

Padesátka uniformovaných policistů a kriminalistů uzavřela okolí podniku. Policisté postupně zkontrolovali téměř 500 účastníků diskotéky. Při těchto kontrolách zjistili u jednadvaceti mladistvých osob požití alkoholu a u pěti mladistvých osob požití amfetaminů. Dále policisté zajistili 65 gramů marihuany, 15 tablet stimulační drogy extáze a 6 dávek MDMA.

Všechny mladistvé, kterým ještě nebylo 18 let a bylo u nich zjištěno požití alkoholu nebo drogy, pracovníci OSPOD předali zákonným zástupcům. Policisté pak u lidí, které jsou podezřelé z držení drog na diskotéce, zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu Přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Student Vysokého učení technického v Brně Ondřej Vacek navrhl systém, který by samostatně detekoval vozidla jedoucí v protisměru na dálnicích a rychlostních komunikacích. Tím by mohl omezit počet...
24.07.2019 - 11:18
Validátor Foto: DPMB
Nákup jednorázové jízdenky v brněnské MHD bude pro cestující pohodlnější. Vozy Dopravního podniku budou opatřeny validátory, které umožní po nástupu koupi jízdenky přiložením bezkontaktní karty. V...
24.07.2019 - 07:19
Foto z autonehody Foto: PČR JMK
V neděli před pátou hodinou ráno došlo k vážné dopravní nehodě na silnici mezi Jedovnicemi a Lažánkami. Šestadvacetiletý řidič automobilu Audi utrpěl těžká zranění, s kterými byl transportován do...
23.07.2019 - 18:23
Zámecká zahrada a biotop Oslavany Foto: FB biotopu
Letos poprvé se lidem otevřel biotop v Oslavanech. Přímo v zahradě u renesančního zámku si lidé moohou vychutnat koupání ve vodě, kterou nečistí žádná chemie, ale mikroorganismy.
23.07.2019 - 07:00
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Komentáře