Reklama
reklama

Velikonoce jsou tady. Dejte pozor na opilé řidiče, cyklisty i chodce

Bývá tradicí, že k pomlázce o Velikonočním pondělí dostávají koledníci malovaná či čokoládová vajíčka. V České republice je také zvykem, že ti starší si dopřejí panáka nějakého dobrého alkoholického nápoje. Bohužel se však alkohol často stává i součástí silničního provozu a riziko střetu s opilým řidičem, cyklistou či chodcem o Velikonocích pravidelně prudce narůstá.

Alkohol za volant nepatří v žádném dni v roce, ale o Velikonocích zpravidla nastává období, kdy je dvakrát větší pravděpodobnost, že nehodu způsobí opilý řidič. Nejde pouze o řidiče automobilů, často se setkáme také s podnapilým cyklistou, a i samotný vrávorající chodec na okraji silnice může způsobit řidičům nemalé problémy. „Na silnicích jsou již pravidlem zvýšené kontroly, důraz bude kladen především na zákaz požívání alkoholu a návykových látek u řidičů. Přes tento každoročně avizovaný fakt se stále najdou hazardéři za volantem, které přistihneme“, uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Řidiči by si měli na silnicích počínat zvlášť ohleduplně, na cesty vyrazí i tzv. sváteční řidiči a lze očekávat také vyšší počet chodců a cyklistů.  Samozřejmostí je dodržování pravidel silničního provozu. Hlídky mohou řidiči potkat na všech stupních silnic, od okresních až po dálnice, v obci i mimo obec. Kontroly se zaměří hlavně na alkohol, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů pro děti, na dodržování předepsané rychlosti, telefonování za jízdy, technický stav vozidel a další dodržování pravidel silničního provozu.

Přejeme vám, aby letošní Velikonoce byly co nejpoklidnější jak pro vás jako řidiče, tak pro policii, která bude Velikonoce trávit pracovně. 

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře