Reklama
reklama

Vedení města připravuje výstavbu dvou sběrných středisek odpadu

V Brně vznikne nové sběrné středisko odpadu (SSO) v ulici Lazaretní v Židenicích. Stávající SSO v ulici Sochorova pak čekají úpravy. Vedení města nyní žádá o dotaci, který by pokryla většinu nákladů ve výši 22 milionů korun.

Současné provizorní SSO v ulici Sochorova neodpovídá standardům technicky ani hygienicky. Nevyhovující je například zabezpečení proti vstupu nepovolaných osob, osvětlení nebo velikost manipulačních ploch. „Na novém sběrném středisku vznikne zpevněná manipulační plocha uzpůsobená pro pohyb nákladních vozidel, nové inženýrské sítě, osvětlení a sociální zázemí pro obsluhu,“ popsal první náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Předpokládané náklady jsou cca 10,1 milionů korun, vedení Brna žádá o dotaci ve výši 8,2 miliony. Zbývající částku doplatí město.

Vytvoření sběrného střediska odpadů v ulici Lazaretní pak vyřeší absenci takového zařízení v městské části Brno-Židenice. Součástí výstavby bude zpevněná manipulační plocha, 50 metrová příjezdová silnice, oplocení, osvětlení, kamerový systém i sociální zařízení pro obsluhu.

Náklady se předpokládají ve výši 12,1 milionu korun, dotace se odhaduje na 10 milionů korun a kofinancování města na 2,1 milionů korun.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Komentáře