Reklama
reklama

Ve Znojmě si vyzkoušeli postup přijímání pacienta s podezřením na koronavirus

Nemocnice Znojmo má za sebou ověření toho, zda je personál připraven přijmout pacienta s podezřením na onemocnění koronavirem. Cvičně si takovou situaci vyzkoušel.

 

Ve znojemské nemocnici proběhlo cvičné ověření systému příjmu pacienta s podezřením na onemocnění koronavirem. Důvodem bylo prověření schopností personálu. K akci přistoupil ředitel Nemocnice Znojmo Martin Pavlík s ohledem na vážnost celé situace a řadu pokynů a nařízení, které se nyní na personál chrlí. „Rozhodl jsem se osobně prověřit celý systém příchodu pacienta s podezřením na koronavirovou infekci,“ vyjádřil se ke cvičení Pavlík.

Simulace probíhala jako běžná situace, kdy pacient přijde na centrální příjem. Figurant, konkrétně samotný ředitel nemocnice, sestře oznámil, že má horečku, pálení nosohltanu, kašel a v minulých dnech se mu vrátila dcera z Itálie, která má stejné příznaky.

Sestra fiktivního pacienta vyzvala k opuštění budovy a vyčkání jejích dalších instrukcí. Po předání roušky jej poslala na infekční oddělení, kde ho již převzal personál v ochranném pracovním oděvu a následně pacienta speciálním výtahem odvezl k vyšetření lékařem v ambulanci.

Jednání personálu ředitele mile překvapilo. „Z této simulace vyplynulo několik nevýznamných doplnění, která budou zapracována do stávajícího postupu jako vylepšení péče o pacienta, např. informování pacienta o možném delším čekání na příchod personálu v ochranných pomůckách,“ uzavřel Pavlík.

Zdroj: Nemocnice Znojmo 

 

 

Autor: 
Veronika Maurerová
Aktuálně
Rada městské části Brno-střed rozhodla o odpuštění poplatku za služby všem prodejcům na Zelném trhu, a to s platností od 1. července až do 7. listopadu, kdy končí sezona prodeje na tržišti.
14.07.2020 - 15:36
Západní část areálu Špitálka se promění v moderní chytrou nízkoenergetickou čtvrť. Na konci května letošního roku postoupil čtyři roky chystaný projekt do své další fáze.
14.07.2020 - 09:23
Dočasné zrušení přechodu před Vaňkovkou na ulici Úzké se podepsalo na zmatcích, které často předváděli nebezpečně přecházející chodci.
13.07.2020 - 16:52
Zájemci o komentované prohlídky si můžou vybrat z několika vypsaných termínů.
13.07.2020 - 08:39
Pod lavičkami, mezi garážemi, v křoví i u kolejí, všude tam se v průběhu čtvrtka pohybovali brněnští strážníci při cíleném sběru pohozených injekčních stříkaček.
12.07.2020 - 10:46
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje dnes 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020.
12.07.2020 - 07:29
Komentáře